Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 14 грудня 2019 09:40
Новини: Економіка
51420

МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки

МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки

КИЇВ. 23 липня. УНН. Темпи зростання світової економіки залишаються уповільненими. Про це йдеться у липневій доповіді МВФ "Перспективи розвитку світової економіки", передає УНН.

"Світове зростання прогнозується на рівні 3,2% у 2019 році з підвищенням до 3,5% у 2020 році (на 0,1 в.п. нижче прогнозу в квітневому випуску ПРСЕ на обидва роки)", - повідомили у МВФ.

Опубліковані до теперішнього часу цього року дані ВВП, у поєднанні з інфляцією, яка в основному сповільнюється, за даними МВФ, свідчать про нижчу, ніж очікувалося, світову економічну активність.

"Динаміка світової торгівлі, велику частку у якій становлять продукція машинобудування і споживчі товари тривалого користування, залишається млявою", - зазначили у Фонді.

Прогнозоване прискорення зростання у 2020 році, додали в МВФ, "має нестійкий характер, оскільки передбачає стабілізацію економіки у країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, які наразі зазнають стресу, а також прогрес у врегулюванні розбіжностей в торговельній політиці".

Також у Фонді повідомили, що знижено прогноз по країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, Європи, що на 2019 рік значною мірою відображає перспективи економіки Туреччини, де прогнозується відновлення спаду активності, пов'язаного з необхідною коригуванням політики.

У кількох інших країнах Центральної та Східної Європи, як зазначено, спостерігаються високі темпи зростання завдяки стійкому внутрішньому попиту і рівням заробітної плати, які підвищуються.

"Очікується, що зростання у цьому регіоні становитиме 1% у 2019 році (на 0,2 в.п. вище, ніж у квітневому ПРСЕ, чому сприяв активний ріст у першому кварталі). У 2020 році очікується підвищення зростання до 2,3% (що на 0,5 в.п. нижче, ніж у квітневому випуску ПРСЕ, в основному внаслідок прогнозованого уповільнення зростання в Туреччині в решту 2019 року) ", - повідомили в МВФ.

Нагадаємо, у квітні МВФ не змінив прогноз зростання ВВП України на найближчі роки.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram