Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 11 грудня 2019 04:34
11760

Бібліотеки Сходу України поповняться книгою японського математика від ЛакіБукс

Бібліотеки Сходу України поповняться книгою японського математика від ЛакіБукс

КИЇВ. 28 серпня. УНН. Нова книга благодійного проекту ЛакіБукс "Математик, який перетворився на мурашку" відправилась у 150 бібліотек східних та південних областей України. Ця книга – перша спроба відомого японського математика Масао Моріта поділитися своїми думками про науку із найменшими читачами, передає УНН.

"Головний персонаж дивовижним чином перетворюється на мурашку, але і в новій для себе подобі продовжує справу всього свого життя – розмірковування над природою математики і чисел. Тепер його цікавить, як мурахи сприймають числа. Зміни оточення і обставин тільки сприяють новим запитанням, але наполегливість і допитливість бере своє, тож, урешті-решт, його уявлення про числа неочікувано розширюється й ускладнюється. Цей сюжет нагадує буддистські мотиви – таке собі постійне самовдосконалення на шляху до просвітлення. Для японської філософії ця ідея не нова. Інша людина мислить не так, як ти, а інша істота – не так, як людина. Як повчав Басьо: "Соснового навчайся у сосни". Донести ці істини до дітей - це означає закласти в наступному поколінні культуру невпинного саморозвитку та повсякчасного вдосконалення наукової думки, готовність навчатися у будь-якому віці і за будь-яких обставин, та відкритість до нових ідей", – розповідає про книгу її перекладачка Ольга Боднарчук.

Допомагають донести цю ідею у книзі ілюстрації дизайнера Кацудзі Вакісака, відомого у Японії майстра з розпису тканини та ілюстрації. Для проекту ЛакіБукс книгу в Україні видало чернівецьке видавництво "Чорні вівці".

"Днями ми презентували книгу про "математика-мураху" в одній з київських бібліотек. А відразу після презентації відправили екземпляри книги в 150 дитячих бібліотек семи областей України. Сподіваємося, що ця книга, як і інші видання нашого проекту, стане корисною для дітлахів та з нового боку відкриє їм світ науки, навчання та пізнання всесвіту", – каже ініціатор проекту ЛакіБукс, бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв з Lucky Labs

"Математик, що перетворився на мураху" - сьоме видання проекту. Ця книга продовжує математичну тему, розпочату у книзі "#ЩОТАКЕМАТЕМАТИКА?" українського автора Кузька Кузякіна. Засновники проекту розповідають, що основна мета ЛакіБукс - інтелектуальна українізація молоді, підтримка талановитих українських авторів та розвиток науково-популярної літератури для підлітків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram