Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
28350

В Україні внутрішня торгівля зросла на 5% за перше півріччя

В Україні внутрішня торгівля зросла на 5% за перше півріччя

КИЇВ. 4 вересня. УНН. У січні-липні 2019 року внутрішня торгівля в Україні продемонструвала позитивні результати діяльності з незначними темпами зростання – +0,2%, або +5,1% до того же періоду у 2018 році. Про це повідомляє УНН з посиланням на Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Основний внесок у позитивну динаміку внутрішньої торгівлі було забезпечено завдяки інтенсивному розвитку роздрібного сегменту ринку (зростання обороту роздрібної торгівлі прискорилося до 10,1% (10,3% за 6 міс. 2019р., 5,2% за 7 міс. 2018р.), з позитивним внеском за 7 міс. 2019р. на рівні 3 в.п.) на тлі зростаючої купівельної спроможності населення в умовах подальшого збільшення соціальних стандартів, реальної заробітної плати та помірної цінової динаміки на внутрішньому ринку.

В свою чергу, низхідна динаміка оптової торгівлі – зменшення на 4% (("мінус" 3,8% за 6 міс. 2019р., "плюс" 5% за 7 міс. 2018р.) з від’ємним внеском до загального показника торгівлі на рівні 2,8 в.п.) продовжує стримувати розвиток галузі.

За підсумком року очікується на продовження позитивної динаміки внутрішньої торгівлі, яка визначатиметься, у більшій мірі, динамікою роздрібної торгівлі, зважаючи на вплив підвищення споживчого попиту. Оптова торгівля характеризуватиметься більш стриманою динамікою розвитку, повідомили у міністерстві.

Нагадаємо, експерт оцінив реальність зростання економіки України на 40% за 5 років

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram