Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
37875

НБУ заперечив Дубінському щодо мільйонних виплат акціонеру Радикал Банку

НБУ заперечив Дубінському щодо мільйонних виплат акціонеру Радикал Банку

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Національний банк не відшкодовував акціонеру Радикал Банку 129 млн грн. Про це йдеться у заяві регулятора у відповідь на заяву народного депутата, заступника голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський 11 вересня з приводу таких виплат, передає УНН.

"11 вересня депутат Верховної Ради... Олександр Дубінський повідомив у ЗМІ, що Нацбанк нібито сплатить на користь ТОВ "Промислова інноваційна компанія" (акціонер Радикал Банку, що володіє 71% акцій банку) 128,9 млн гривень відшкодування майнової шкоди у зв’язку з рішеннями Госпсуду міста Києва від 4 березня та Північного апеляційного госпсуду від 29 травня... З огляду на зазначене, повідомляємо, що Нацбанк не відшкодовував акціонеру Радикал Банку кошти та жодних законних підстав для такого відшкодування немає", - сказано у заяві НБУ.

За даними регулятора, 27 серпня Касаційний госпсуд у складі Верховного Суду частково задовольнив касаційну скаргу Нацбанку, скасував рішення Госпсуду міста Києва від 4 березня та Північного апеляційного госпсуду від 29 травня, направивши справу на новий розгляд до Госпсуду Києва.

"Верховний Суд вказав, що судами попередніх інстанцій не встановлено прямого причинно-наслідкового зв'язку між постановою правління НБУ № 452/БТ від 9 липня 2015 року "Про віднесення ПАТ "Радикал Банк" до неплатоспроможних" та обмеженням прав позивача на управлінням банком", - сказано зокрема у заяві.

Водночас, як повідомляється, правління НБУ 27 червня ухвалило рішення про формування забезпечення під імовірні майбутні зобов’язання Нацбанку за цією судовою справою у 128,9 млн грн. "Однак наголошуємо, що формування забезпечення під імовірні майбутні зобов’язання не є відшкодуванням матеріальної шкоди. Національний банк впевнений у своїй правові позиції і очікує на неупереджений розгляд цієї справи судом першої інстанції", - підсумували у регуляторі.

Нагадаємо, Фонд гарантування розпочав ліквідацію ПАТ "Радикал Банк" у листопаді 2015 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram