Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 15 грудня 2019 13:34
Новини: Економіка
11715

Дніпровський "фаворит" Держпродспоживслужби системно завищує ціни на тендерах

Дніпровський "фаворит" Держпродспоживслужби системно завищує ціни на тендерах

КИЇВ. 19 вересня. УНН. ТОВ "Дніпропетровська фармацевтична компанія", яка була визначена в недавньому скандальному тендері Держпродспоживслужби переможцем, в цілому за останні 1,5 року здобула перемогу в 22 тендерах відомства. Але алгоритм проведення деяких закупівель, як і визначення компанії переможцем - досить сумнівний. Про це свідчать дані порталу Clarity-Project, передає УНН.

Зокрема, аналіз тендерних перемог дніпропетровської компанії вказує на те, що вона регулярно значно завищує ціни на свою продукцію. А також на те, що якщо перемагає, то - з мінімальною різницею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переможець сумнівного "тендеру Лапи" освоїв вже більше 26 млн бюджетних гривень

Наприклад - в червні поточного року Держпродспоживслужба провела тендер на закупівлю набору для виявлення антитіл до вірусу лейкозу в імуноферментному аналізі конкурентним методом (ІФА). Очікувана вартість зазначеної закупівлі становила необгрунтовано завищені 7 млн 360 тис. грн.

Участь в тендері брали дві компанії: ТОВ "Компанія "Віннер Трейд" і, власне, ТОВ "Дніпропетровська фармацевтична компанія".

Початкова пропозиція "Компанії "Віннер Трейд" становила 5 млн 978 тис. грн, тоді як "Дніпропетровської фармацевтичної компанії" більше відповідала оголошеній очікуваній вартості - 6 млн 992 тис. грн.

Кінцева пропозиція "Компанії "Віннер Трейд" залишилася такою ж, як і початкова, і становила 5 млн 978 тис. грн. У свою чергу "Дніпропетровська фармацевтична компанія" знизила свою кінцеву пропозицію практично на 1 млн грн - до 5 млн 977 тис. грн, тим самим здобувши перемогу в тендері на ціновій різниці за все в 1 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замовники держзакупівель сьогодні знищують українського виробника

Відзначимо, що під час скандального тендеру Держпродспоживслужби із закупівлі тест-систем на бруцельоз в серпні цього року, очікувана ціна закупівлі також була невиправдано високою. Вона становила понад 1,83 млн грн, в той час як вітчизняний виробник тест-систем готовий був продати їх державі за ціною трохи більше 800 тис. грн.

І, як в попередньому випадку, - запропонована ціна "Дніпропетровської фармацевтичної компанії" виявилася максимально близькою до заявленої Держпродспоживслужби - 1,7 млн грн.

Здобути перемогу в цьому тендері дніпровська фірма змогла тільки після того, як більш вигідну цінову пропозицію іншого учасника (вітчизняного "Діапроф-Мед") не було прийнято до уваги тендерним комітетом. Сьогодні ця ситуація стала предметом вивчення АМКУ: рішення про скасування визнання переможцем "Дніпровської фармацевтичної компанії" з удвічі завищеною ціною можуть винести вже 20 вересня.

Нагадаємо, що раніше у Держпродспоживслужбі фактично визнали, що формують свої закупівельні ціни, орієнтуючись на найдорожчі "прайси".

Ексуповноважена АМКУ Агія Загребельська, в свою чергу, пояснила, що замовники дійсно часто завищують очікувану вартість закупівель. І цілей у них як мінімум дві: показати лже-економію бюджетних коштів і заробити на різниці між ринковою ціною товару і тією, за якою його купує держава.

"Нормативної бази, як вони повинні це робити (формувати очікувану вартість закупівлі - ред.), немає. І це звичайно, має свої негативні наслідки, як в даному випадку, коли перемагає учасник з ціною, яка значно вище, ніж ринкова. Або ще можуть бути негативні наслідки такого явища у вигляді того, що замовники після тендеру звітують, наприклад, про економію державних коштів в 100% або 150%. Але ця економія абсолютно штучна. Вона зроблена за рахунок того, що замовник спеціально завищив очікувану вартість закупівлі в рази, щоб потім показати приклад економії, якої насправді немає", - пояснила Загребельська.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram