Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Середа, 01 квітня 2020 21:10
Новини: Економіка
21330

Тендерні "схеми" Держпродспоживслужби унеможливлюють діагностику бруцельозу в Україні

Тендерні "схеми" Держпродспоживслужби унеможливлюють діагностику бруцельозу в Україні

КИЇВ. 20 вересня. УНН. Минулого року через непрозорість тендеру Держпродспоживслужби Україна залишилася без тест-систем з виявлення небезпечної хвороби — бруцельозу. І цього року історія повторюється — майже за аналогічним сценарієм, передає УНН із посиланням на дані ProZorro.

Так, результати торішньої закупівлі тест-систем були скасовані АМКУ через дискримінаційний підхід Держпродспоживслужби. 

Мова про тендер, оголошений восени 2018 року, “на закупівлю набору для виявлення антитіл до бруцельозу методом ІФА”.

Очікувана вартість закупівлі становила тоді 3 млн 164 тис. грн. Пропозиції для участі в аукціоні подали чотири компанії: ТОВ "Ветфактор ЛТД", ТОВ "БІОТРЕЙС-ГРУПП", ТОВ "Реал Діагностик" та ТОВ "Дніпропетровська фармацевтична компанія".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Держпродспоживслужбі визнали: закупівельні ціни формують, орієнтуючись на найдорожчі "прайси"

Розкриття тендерних пропозицій відбулось 1 жовтня 2018 року. Попри те, що найнижчу ціну (1 млн 800 тис. грн) запропонувало ТОВ "Ветфактор ЛТД", переможцем тендеру було визначене ТОВ "Дніпропетровська фармацевтична компанія", яка запропонувала за свій товар 1 млн 820 тис. грн.

ТОВ "Ветфактор ЛТД" не погодилося із рішенням Держпродспоживслужби, та подало скаргу до АМКУ. Комітет розглянув скаргу Товариства 31 жовтня та дійшов висновку про те, що замовник закупівлі мав би відхилити пропозицію "Дніпропетровська фармацевтична компанія" як таку, що не відповідає умовам тендерної документації. Зокрема тому, що в пропозиції переможця був відсутній чинний документ, який підтверджує “результат валідації проведеної в міжнародній референс-лабораторії МЕБ або в національній референс-лабораторії ЄС”.

"Не відхиливши Пропозицію ТОВ "Дніпропетровська фармацевтична компанія", Замовник порушив вимоги частини першої статті 30 Закону, відповідно до якої замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо, зокрема, тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації", - йдеться у рішенні АМКУ.

Крім того, Комітет заявив про те, що Держпродспоживслужба застосувала дискримінаційний підхід під час розгляду пропозицій учасників закупівлі, чим порушила статтю 3 ЗУ "Про публічні закупівлі", і зобов'язав замовника скасувати рішення про визначення ТОВ "Дніпропетровська фармацевтична компанія" переможцем тендеру (рішення АМКУ № 11138 від 31 жовтня 2018 року, - ред.).

Зауважимо, що і цього року закупівля тест-систем для виявлення бруцельозу опинилася під загрозою зриву. І знову ж таки, не обійшлося без тої самої “Дніпровської фармацевтичної компанії”. 

У серпневому тендері Держпродспоживслужби ця компанія була визнана переможцем із ціною за тест-системи – 1,7 млн грн. Тоді як пропозиція іншого учасника процедури – ТОВ “Діапроф-Мед” – становила трохи більше 800 тис. грн. Остання ж була безпідставно відхилена, а дії чиновників Держпродспоживслужби знову оскаржені до АМКУ.

Своє рішення про скасування перемоги ТОВ “”Дніпропетровська фармацевтична компанія” АМКУ може винести вже сьогодні, 20 вересня. 

Як писав УНН, бруцельоз – є дуже небезпечною хворобою, не лише для тварин, але й людей. У 5% випадків вона призводить до летальних наслідків. Проте в Україні належного контролю за поширенням бруцельозу – немає, каже професор Вікторія Задорожна. Як і немає потрібних тест-систем для його виявлення. 

Тож, як свідчать закупівлі Держпродспоживслужби, хоч гроші у держави на придбання тест-системи з діагностики бруцельозу є, однак витратити їх за призначенням й гарантувати безпеку українцям заважають сумнівні тендерні схеми.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram