Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
30510

Міністр назвав голові місії США пріоритети реформи сектору юстиції

Міністр назвав голові місії США пріоритети реформи сектору юстиції

КИЇВ. 25 вересня. УНН. Міністр юстиції України Денис Малюська провів зустріч з тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором за участі директора Місії USAID в Україні і Білорусі Сьюзан Фріц, головною темою зустрічі стало обговорення пріоритетів подальшої співпраці з впровадження реформ у сфері юстиції в Україні. Про це УНН повідомили у пресслужбі Мін'юсту.

Малюська зазначив, що в напрямі забезпечення верховенства права в Україні одним з ключових завдань є реформа судової системи. "Наразі Комісія з питань правової реформи при Президентові України активно працює над її перезавантаженням. Посилення ролі Міністерства юстиції у реалізації цього завдання також набуває особливого значення", - вказали у відомстві.

Міністр юстиції наголосив, що до першочергових завдань реформування сектору юстиції належать:

  • удосконалення функціонування електронних державних реєстрів, шляхом усунення прогалин у відповідному нормативно-правовому регулюванні та оновлення програмного забезпечення таких реєстрів;
  • перезапуск роботи Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації через кадрове оновлення та залучення експертної допомоги міжнародних донорів;
  • реформа пенітенціарної системи, а саме: модернізація та будівництво нових приміщень для установ виконання покарань, перегляд підходу до застосування заходів виправного характеру.

Тейлор своєю чергою наголосив, що головна мета підтримки США реформ у сфері юстиції в Україні – забезпечення верховенства права в нашій державі. Американська сторона також підкреслила, що створення дієвої системи безоплатної правової допомоги залишається пріоритетом у співпраці з Мін’юстом. Також вони висловили готовність надати необхідну підтримку у впровадженні реформи системи виконання судових рішень та альтернативного вирішення спорів в Україні.

Нагадаємо, у Мін'юсті займуться створенням окремого третейського суду.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram