Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
224265

Україна випередила Китай і Туреччину у рейтингу світових експортерів курятини

КИЇВ. 11 жовтня. УНН. Американські експерти спрогнозували рекордне зростання експорту української курятини у 2019 році. Про це йдеться в документі Міністерства сільського господарства США, передає УНН.

Згідно з прогнозом відомства, у 2019 році Україна збільшить експорт курятини на 26% - до 400 тис. т у річному численні. У 2020 році поставки української курятини за кордон становитимуть 450 тис. т, прогнозують американці.

У рейтингу найбільших експортерів м'яса птиці Україна зараз займає почесне 4-е місце. Випереджають Україну Бразилія, ЄС і Таїланд. Прогнозується, що за підсумками 2019 року поставки бразильської курятини за кордон виростуть на 4,4% - до 3 млн 850 тис. т, європейської - на 11,9%, до 1 млн 550 тис. т, таїландської - на 7,7%, до 900 тис. т.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року Мінсільгосп США прогнозував, що за підсумками 2019 року Україна збільшить експорт курятини на 16,7% - до 350 тис. т. Американці вважали, що у поточному році Україна в рейтингу світових експортерів курятини розташується 6-му місці, поступаючись Бразилії, ЄС, Таїланду, Китаю і Туреччини.

Також нагадаємо, Китай готовий відкривати ринок для української курятини. Переговори ведуться на урядовому рівні двох держав.

Раніше Європейська комісія збільшила квоти на ввезення української курятини до ЄС з 20 тис. тонн до 70 тис. тонн в рік, що дозволить вітчизняним виробникам істотно наростити поставки м'яса птиці в Європу. Ініціативу ЄС міжнародне видання Politico пов'язує з найбільшим виробником і експортером курятини в Україні, "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram