Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
87735

Нафтогаз здешевив газ для населення у жовтні майже на 5%

Нафтогаз здешевив газ для населення у жовтні майже на 5%

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. НАК "Нафтогаз України" знизив ціну на газ для населення майже на 5% у жовтні у відповідності до ринкових цін вересня - до 4272,76 грн за тисячу кубометрів, загалом газ для населення подешевшав за міжопалювальний сезон на 32%. Про це УНН повідомили у пресслужбі компанії.

"Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизилася на 4,9% порівняно з рівнем вересня і складе 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат)", - повідомили у НАК.

У компанії наголосили, що хоча ціни газу на європейському ринку вже суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням. Формула міститься в постанові КМУ № 293 і діє до кінця 2019 року.

"Таким чином, з квітня цього року ціна, за якою Нафтогаз продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів, знизилася на 32%", - зазначили у НАК.

Як вказали у компанії, жовтнева регульована ціна газу виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції "Газовий запас", яка пропонувала купити газ на зиму за літньою ціною (4874,42 грн за тис. кубометрів).

"За умовами пропозиції, у жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни. При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок повному обсязі", - додали у компанії.

Споживач, як повідомляється, має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до свого постачальника. 

Додамо, з листопада 2018 року ціна на газ для населення зросла до 8550 грн за тис. куб. м, з травня її почали зменшувати. Нафтогаз у вересні на 3% здешевив газ для потреб населення - до 4493,64 грн за тис. куб. м.

Нагадаємо, Україна заповнила свої ПСГ газом на 68%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram