Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
33405

ВР ухвалила за основу законопроект щодо завершення анбандлінгу Нафтогазу

ВР ухвалила за основу законопроект щодо завершення анбандлінгу Нафтогазу

КИЇВ. 18 жовтня. УНН. Парламентарі під час пленарного засідання сьогодні ухвалили за основу проект закону №2239-1 (альтернативний до №2239) про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу. Відповідне рішення підтримали 286 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Законопроект №2239-1 про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу передбачає забезпечення виконання зобов'язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу, електричної енергії та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи, оператора системи передачі за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, та з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Суттю ухвалення акту, як вказали його ініціатори, є внесення змін до законодавства для відокремлення та незалежності оператора ГТС за моделлю ISO, а також для реалізації вимог щодо відокремлення та незалежності оператора системи передачі електроенергії та Третього Енергетичного Пакету ЄС.

Нагадаємо, вчора, 17 жовтня, комітет Верховної Ради з енергетики та ЖКП підтримав проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу" №2239-1, прийняття якого необхідне для вчасного завершення анбандлінгу Нафтогазу та виділення незалежного оператора ГТС.

Як відзначав голова Нафтогазу Андрій Коболєв, після ухвалення законопроекту №2239-1 ГТС України буде збережена в державній власності, а НКРЕКП отримає розширені повноваження для моніторингу та контролю незалежного оператора ГТС.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram