Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 10 серпня 2022 11:09
Новини: Політика
43500

В уряді прозвітували про обговорення земельної реформи з ОТГ

В уряді прозвітували про обговорення земельної реформи з ОТГ

КИЇВ. 19 жовтня. УНН. В уряді заявили, що відбулось суспільне обговорення земельної реформи з територіальними громадами України. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"19 жовтня 2019 року відбулося суспільне обговорення земельної реформи з очільниками територіальних громад та експертами галузі", - вказали у відомстві.

В обговоренні взяли участь голова комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, заступник профільного міністра Тарас Висоцький, уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко, народні депутати, представники Мінекономіки та Держгеокадастру.

"Вже сьогодні враховані найважливіші побажання і зауваження фермерів, аграрних асоціацій і простих селян. На даній зустрічі нам важливо почути думки представників територіальних громад. Земельна реформа стане результатом національного діалогу", - зазначив Висоцький.

Під час заходу були представлені основні тези законопроектів №2194, №2195, №2280 щодо земельної реформи. Кожен учасник дискусії мав можливість поставити запитання і запропонувати альтернативні пропозиції, заявили у відомстві.

"Ми запросили голів ОТГ і голів сільрад з усіх регіонів. Основна тема сьогоднішньої зустрічі – це послухати один одного щодо нюансів земельних законопроектів, пов’язаних з новими повноваженнями територіальних громад, які будуть додаватися і підсилюватися. Нам важливо віднайти компроміс, від якого всі, так чи інакше, виграють", - зазначив Сольський.

За його словами, першим важливим питанням є обговорення делегування повноважень щодо розпорядження землями від Держгеокадастру до голів ОТГ, до громад. Інший важливий момент – питання спрощення землевпорядних процедур, з іншим регулюванням особливо цінних земель, з додатковими можливостями по наповненню кадастру, з більшими повноваженнями ОТГ в цій сфері.

Нагадаємо, під час цього обговорення земельної реформи Сольський назвав "фаворита" серед законопроектів щодо ринку землі і роз'яснив питання продажу землі іноземцям.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram