Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
25980

Болівія обирає президента

Болівія обирає президента

Ево Моралес

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Сьогодні, 20 жовтня, в Болівії проходить перший тур президентських виборів. Про це УНН повідомляє з посиланням на France 24.

"Болівія голосує в першому турі на виборах президента країни, а чинний президент Ево Моралес прагне отримати безпрецедентний четвертий термін на посаді", - повідомляє ЗМІ.

Колишній пастух, що пас лам в Андах, прийшов до влади в 2005 році на хвилі підтримки лівого руху по всій Південній Америці. Моралес був лідером профспілки виробників коки.

Прийшовши до влади Моралес провів в країні радикальні реформи, високо оцінені, зокрема, представниками Міжнародного валютного фонду, незважаючи на те що їм була проведена націоналізація багатьох великих підприємств серед них і нафтогазові компанії. Після серії переговорів з транснаціональними корпораціями, присутніми в країні, уряд отримав право на 80 відсотків від загального доходу від видобутку нафти і газу в порівнянні з усього лише 20 відсотками раніше.

Уряд Моралеса вів в дію в 2009 році нову конституцію, яка офіційно перейменувала країну в "Багатонаціональну Державу Болівія" - зміна назви, покликана визнати різноманітність корінних громад і мов. Згідно з переписом 2012 року, заснованому  на самовизначення, 60 відсотків болівійців називають себе метисами, 37 відсотків кажуть, що вони належать до групи корінного населення (в основному аймара і кечуа), 3 відсотка кажуть, що вони білі і 1% афроболівійцев.

Віфала - прапор корінних жителів Анд - став офіційною емблемою країни. Також було акріплене рівне ставлення до всіх громадян перед законом і заборона всіх форм дискримінації.

За останні 10 років в Болівії щорічний приріст економіки становив від 4 до 6 відсотків, що дозволило вдвічі скоротити рівень бідності.

Однак зараз Моралес підданий критиці всередині країни. Експерти заявили, що такий успішний розвиток добігає кінця і країні доведеться зіткнуться з економічними перешкодами. Крім того, в країні періодично піднімаються питання про надання більшої автономії окремим провінціям, а середній клас (що сформувався при Моралесі) почав звинувачувати його в авторитаризмі і несправедливому розподілі коштів від видобутку корисних копалин.

Проте шанси Моралеса на перемогу залишаються високими.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram