Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 16 листопада 2019 04:19
Новини: Політика
10830

ЄСПЛ вважає, що КСУ значно перевищив терміни розгляду закону про люстрацію

ЄСПЛ вважає, що КСУ значно перевищив терміни розгляду закону про люстрацію

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Минулого четверга, 17 жовтня, Європейський суд з прав людини оприлюднив текст рішення у справі "Полях та інші проти України" про українську люстрацію, чим визнав, що звільнення державних службовців на підставі закону України "Про очищення влади" призвело до порушення їхніх прав, передає УНН з посиланням на "Судово-юридичну газету".

Так, у своєму рішенні Європейський суд зазначає, що застосування люстраційних заходів до заявників не передбачало будь-якої індивідуальної оцінки їхньої поведінки. Фактично ніким не затверджувалося, що заявники самі вчиняли якісь конкретні дії, що підривають демократичний контроль, національну безпеку, оборону і так далі. Вони були звільнені в силу закону лише за те, що займали певні посади на державній службі у той час, коли Янукович був президентом України.

Понад те, ЄСПЛ підкреслив, що глибокий характер заходів, застосованих до заявників, у поєднанні з жорстким формулюванням, використовуваним у розділі 1 закону "Про очищення влади", може свідчити про те, що деякі з цих заходів були мотивовані помстою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти прогнозують часткову відміну закону про люстрацію в Україні

"Відповідно до заяв Верховного Суду і уряду, мета люстрації полягала в тому, щоб відновити довіру до державних інституцій і захистити демократичне управління. Проте, ці цілі могли б бути досягнуті менш нав'язливими засобами - де це можливо, шляхом проведення індивідуальної оцінки, відстороненням заявників від їхніх повноважень і переведенням їх, де це можливо, на менш значимі посади", - цитує "Судово-юридична газета" рішення суддів ЄСПЛ.

Окремо ЄСПЛ розкритикував роботу КСУ, який за багато років так і не зміг поставити крапку в люстраційній справі.

"Роль КСУ як зберігача Конституції зобов'язує його іноді брати до уваги міркування, відмінні від дотримання простого хронологічного порядку, в якому справи вносяться до списку: такі, як характер справи та її значення в політичному і соціальному плані. Ця специфіка також повинна враховуватися при оцінці ефективності звернення до Конституційного Суду як засобу правового захисту і тривалості розгляду справи", - заявив ЄСПЛ.

Також Європейський суд визнав доречним зазначити, що "терміни для розгляду справ Конституційним Судом, встановлені внутрішнім законодавством, були значно перевищені без переконливого пояснення", пише "Судово-юридична газета".

Як повідомляв УНН, Гельсінська спілка закликала КСУ визначитися з конституційністю закону "Про очищення влади".

Також відзначимо, що КСУ 24 жовтня продовжить розгляд закону про люстрацію.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram