Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 07 грудня 2019 23:14
Новини: Політика
13470

Брат ексголови КСУ Шевчука намагається уникнути податкових перевірок на своїх підприємствах

Брат ексголови КСУ Шевчука намагається уникнути податкових перевірок на своїх підприємствах

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Генеральна прокуратура України, в рамках розслідування кримінальної справи за фактом розкрадання грошей з державного "Укрхімтрансаміаку", призначила податкову перевірку двох компаній "Агріхаб-Южний" та "Українська морська транспортна компанія", пов'язаних з рідним братом ексголови Конституційного суду України Станіслава Шевчука Рулавом Оддом (Денисом Шевчуком). Однак, обидві ці компанії активно пручаються проведення перевірок, оскаржуючи рішення ГПУ в судах, повідомляє УНН.

З рішення Верховного суду України від 1 жовтня поточного року випливає, що компанія "Агріхаб-Южний" звернулася до нього, оскаржуючи відмову апеляційного суду переглядати рішення слідчого судді Печерського суду про призначення, з ініціативи ГПУ, комплексної податкової перевірки компанії в період з 1 січня 2017 року по 1 січня 2018 року.

Суд скаргу "Агріхаб-Южний" задовольнив і ухвалив, що рішення Печерського суду може бути оскаржене в апеляції, що ймовірно, буде зроблено компанією найближчим часом.

В рамках слідства було встановлено, що до діяльності "Агріхаб-Южний" мав стосунок Рулав Одд (Денис Шевчук).

Крім цієї компанії, він також має безпосередній стосунок до компанії "Українська морська транспортна компанія" (УМТК), де є співзасновником і яка так само, на думку слідства, причетна до розкрадання грошей "Укрхімтрансаміаку".

ГПУ хотіла провести комплексну податкову перевірку і в УМТК. Однак УМТК "відбив" її проведення ще 18 квітня в Апеляційному суді міста Києва. Тоді, "трійка" суддів Кияшко, Ігнатов і Малиновський вирішили, що призначення комплексної податкової перевірки фігуранта кримінального провадження УМТК було незаконним і скасували її.

Нагадаємо, що кримінальне провадження № 42017000000002424, в рамках якого службові особи ДП "Укрхімтрансаміак" і УМТК підозрюються в розкраданні держкоштів, було розпочато 27.07.2017 року за ознаками злочинів, передбачених ст. 219 (доведення до банкрутства) і ч.5 ст.191 КК (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах).

Під час слідства встановлено, що "Укрхімтрансаміак" і компанія Рулава-Дениса Одд-Шевчука "Українська морська транспортна компанія" уклали договір про надання допоміжних послуг, за які УМТК отримала близько 10 млн гривень в 2016 році. Однак, фактично ці послуги надаються не УМТК, а "Одеським припортовим заводом", і вищезгадані 10 млн грн просто виводилися на підконтрольну брату ексглави КСУ компанію - "УМТК", а потім розподілялися між учасниками схеми.

Слідчі також визначили, що Рулав Одд при цьому був радником в.о. директора ДП "Укрхімтрансаміак" Ігоря Трегубенка, мав значний вплив на діяльність ДП "Укрхімтрансаміак" і був тісно пов'язаний з власниками російського "Тольттіазот", здійснюючи лобіювання їх інтересів в Україні.

Крім того Одд, Трегубенко і заступник директора ДП "Укрхімтрансаміак" Андрій Оганов були пов'язані з діяльністю "Агріхаб-Южний", вважають правоохоронці. Ця компанія купувала рідкий аміак за номінальною ціною і продавала його підприємствам за ціною, яка диктувалася власниками даного підприємства та службовцями "Укрхімтрансаміаку".

У подальшому отримані від реалізації аміаку кошти перераховувалися на розрахункові рахунки підприємств з ознаками фіктивності, конвертувалися і розподілялися між усіма учасниками угоди - між власниками "Агріхаб-Южний" і службовцями "Укрхімтрансаміаку", сказано в рішенні Печерського суду Києва.

Як повідомляв УНН, ОАСК своїм рішенням від 11 жовтня ухвалив "відновити" брата Одда - Станіслава Шевчука на посаді Глави КСУ.

Однак, виконати таке рішення судді Окружного адмінсуду столиці Андрія Федорчука, на практиці не можливо, вважають юристи.

По-перше, відставка Шевчука приймалася не одноосібно, а колективним голосуванням 12 суддів КСУ. По-друге, Конституція України прямо говорить про те, що рішення і висновки КСУ не підлягають оскарженню і є остаточними, аргументують правознавці.

Уточнимо, що одним із приводів звільнення Шевчука з посади голови КСУ називають вплив його брата Одда на діяльність Суду.

Джерела Bihus.Info стверджували, що Одд систематично приїжджав до Станіслава Шевчука на роботу і впливав на кадрову політику Суду.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram