Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
61830

У Президента хочуть скоротити кількість депутатів місцевих рад майже вдвічі

У Президента хочуть скоротити кількість депутатів місцевих рад майже вдвічі

Олександр Корнієнко

КИЇВ. 23 жовтня. УНН. В процесі реформи децентралізації влада планує скоротити майже вдвічі кількість депутатів місцевих рад. Про це заявив заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в коментарі журналістам, передає кореспондент УНН.

"У нас зараз близько 100 тисяч депутатів місцевих рад, а їх буде близько 60 тисяч, тобто майже вдвічі зменшиться кількість депутатів", - зазначив Корнієнко.

За його словами, зміни в законодавстві в частині децентралізації передбачають також введення інституту префекта, причому у префектурі в області працюватиме приблизно 50 осіб, а окружні префекти – до 20 осіб.

При цьому він додав, що замість місцевих державних адміністрацій, які пропонується ліквідувати, пропонується створити префектури, які будуть очолювати префекти – державні службовці, які призначатимуться Президентом за поданням уряду. Вони будуть забезпечувати реалізацію державних програм на території округу та області і здійснювати нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування.

Крім того, законотворці планують лишити облради, скасувавши при цьому райради.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді заявляли, що окуповані території Донбасу можуть отримати особливий статус відповідно до реформи децентралізації, а не через зміни в Конституції.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд у будь-якому випадку продовжить реформу децентралізації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram