Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
25830

НБУ цього року отримав від банків-банкрутів 1,9 млрд грн

НБУ цього року отримав від банків-банкрутів 1,9 млрд грн

КИЇВ. 23 жовтня. УНН. За 9 місяців Національний банк України отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків понад 1,9 млрд грн. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані НБУ.

"НБУ за 9 місяців 2019 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1 911,8 млн грн", - повідомили у Нацбанку.

Як зазначається, ця сума здебільшого складається з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб заставного майна (активів). "Найбільше коштів отримано від реалізації майнових прав – 1 434,0 млн грн. Ще 232,8 млн грн надійшли від реалізації нерухомого майна", - додали у НБУ.

Решту коштів від погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків становлять:

  • прийняття іпотеки на баланс НБУ на суму 214,8 млн грн;
  • списання за рахунок сформованого резерву на суму 17,1 млн грн;
  • отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими НБУ кредитними договорами на суму 13,1 млн грн.

"За найвищу ціну – 722,3 млн грн реалізовано майнові права, передані ПАТ "КБ "Надра" в заставу НБУ. Крім того, за 9 місяців 2019 року в повному обсязі реалізовані активи неплатоспроможних банків ПАТ "Брокбізнесбанк", ПАТ "КБ "Даніель" та ПАТ "Автокразбанк", що були передані ними у заставу НБУ. Загалом від реалізації активів цих банків Національний банк отримав 26 млн грн", - повідомили у НБУ.

При цьому у Нацбанку вказали, що за 9 місяців 2018 року Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн. Загалом за 2017-2018 роки ця сума становила близько 5 млрд грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram