Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 12 листопада 2019 10:24
Новини: Здоров'я
33495

Фахівці пообіцяли покращення ситуації зі станом повітря з понеділка

Фахівці пообіцяли покращення ситуації зі станом повітря з понеділка

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Значного зростання рівнів забруднення повітря в Україні не спостерігається, незначні перевищення гранично допустимих концентрацій мають місце лише у кількох містах. Водночас у період з 28 по 29 жовтня на території України очікується покращення синоптичної ситуації. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані ДСНС України.

У відомстві зауважили, що на території України утримується антициклонічний характер погоди, що зумовлює відсутність опадів, слабкий вітер, підвищення температури повітря від поверхні землі до висоти 700-800 м (інверсія), відсутність вертикального перемішування повітря, густі тумани. Ці фактори сприяють накопиченню в приземному шарі забруднюючих речовин.

"Разом з тим, значного зростання рівнів забруднення повітря не спостерігається. Незначні перевищення гранично допустимих концентрацій мають місце лише в Дніпрі, Одесі, Кривому Розі, Львові та Кам'янському. Концентрацій оксиду вуглецю, фенолу, формальдегіду, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, які могли б бути віднесені до високих, мережа спостережень гідрометеорологічних організацій ДСНС України не відмічає", - зазначили фахівці.

З метою посилення моніторингу атмосферного повітря у місті Києві, як повідомляється, мережу постів (16 постів) метеоспостережень центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського переведено на посилений режим роботи.

"Станом на 25 жовтня значних перевищень рівнів забруднення атмосферного повітря не зафіксовано", - вказали у відомстві.

Таким чином, зауважили у ДСНС, синоптична ситуація не відрізняється від аналогічних погодних умов у попередні роки, тому в Україні немає суттєвих підстав для стурбованості щодо стану повітря.

"За прогнозами Українського гідрометцентру, у період з 28 по 29 жовтня 2019 року на території України очікується покращення синоптичної ситуації", - наголосили фахівці.

Нагадаємо, у МОЗ відбулась нарада щодо стану забруднення повітря в Києві.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram