Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Середа, 01 квітня 2020 10:09
Новини: Політика
30120

КС заслухав аргументи на користь скорочення кількості нардепів

КС заслухав аргументи на користь скорочення кількості нардепів

КИЇВ. 31 жовтня. УНН. Конституційний суд почав сьогодні усні слухання щодо президентського законопроекту про скорочення кількості народних депутатів, передає УНН.

Так, КС на пленарному засіданні у формі усного провадження почав розгляд справи за конституційним зверненням Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності вимогам статей Конституції 157 і 158 законопроекту про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції щодо зменшення конституційного складу ВР і закріплення пропорційної виборчої системи.

Президент пропонує внести зміни в ст. 76 Конституції, закріпивши норму про конституційний склад Верховної Ради - 300 народних депутатів.

Також, в ст. 77 Конституції пропонується закріпити норму про обрання Верховної Ради за пропорційною виборчою системою.

На засіданні суду виступили представник Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря і представник Президента в КС Федір Веніславський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У декларації ексглави КСУ Шевчука НАЗК виявило низку порушень

Обгрунтовуючи позицію Президента, Веніславський зазначив, що ініціатива Президента про скорочення конституційного складу ВР обумовлена двома факторами - політичною доцільністю і скороченням чисельності населення України в порівнянні з 1996 роком, коли була прийнята чинна редакція Конституції.

Веніславський зазначив, що на момент прийняття Конституції в Україні проживали близько 52 млн осіб. Зараз же точної цифри по кількості населення немає, але, за різними оцінками, вона становить 35-37 млн.

Крім того, представник Президента в КС уточнив, що закріплення в Конституції виключно пропорційної виборчої системи необхідно для того, щоб в майбутньому не допустити маніпуляцій з боку будь-якої політичної сили, яка набере найбільше голосів, щодо штучного формування більшості в парламенті шляхом входження в неї депутатів-мажоритарників.

Також Веніславський вважає, що обидві ініціативи, запропоновані Президентом, не порушують права і свобод громадян.

Судді Конституційного суду під час слухання ставили питання обом представникам. Зокрема суддів цікавило питання, чому Президент пропонує скоротити кількість депутатів саме до 300 осіб, особливо з огляду на практику західних країн, де кількість депутатів пропорційна чисельності населення, але вона різна. Зокрема, в Швеції на 10 млн населення кількість депутатів становить 345.

Як писав УНН, ДБР не знайшло підстав для реєстрації провадження за заявою Шевчука проти КСУ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram