Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
30525

Україна за дев’ять місяців імпортувала агропродуктів на 4,3 млрд доларів

Україна за дев’ять місяців імпортувала агропродуктів на 4,3 млрд доларів

КИЇВ. 31 жовтня. УНН. За січень-вересень 2019 року в Україну ввезли агропродукції на майже 4,2 млрд доларів. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Національного наукового центру "Інституту аграрної економіки".

"За даними Державної служби статистики, у січні-вересні 2019 року в Україну було ввезено агропродукції майже на 4,2 млрд дол. США. Це на 0,3 млрд дол. США (+7,7%) більше, ніж за дев’ять місяців минулого року", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основними постачальниками агропродовольчої продукції до України є держави Європейського Союзу. Обсяги імпортних поставок з ЄС склали 2,1 млрд дол. США, з країн Азії імпортували продуктів на 714 млн дол. США, а з Латинської Америки – на 337 млн дол. США.

За даними інституту, найбільше продуктів з ЄС Україні привозять з Польщі – на 446 млн дол. США, Німеччини - 372 млн дол. США, а також Італії – 238 млн дол. США. Також Україна імпортує продукцію з Туреччини (216 млн дол. США), Франції (211 млн дол. США) США (193 млн дол. США) та Нідерландів (176 млн дол. США).

"Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу та ракоподібні. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 9 місяців поточного року склав 431 млн дол. США, переважає морожена риба. Її закупили на 252 млн дол. США", - йдеться в повідомленні.

Зазнається, що на другому місці серед імпортованих продуктів – фрукти, в основному, цитрусові та банани. Їх імпортували на 392 млн дол. США. На третьому місці – тютюн, якого від початку року імпортували на 326 млн дол. США. Далі йдуть алкогольні напої (на 305 млн дол. США), насіння олійних (на 270 млн дол. США), шоколад та какао-боби (217 млн дол. США).

Нагадаємо, Україна наростила імпорт товарів з РФ на 18%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram