Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
36855

Після виходу серіалу "Чорнобиль" зону відчуження відвідала рекордна кількість туристів

Після виходу серіалу "Чорнобиль" зону відчуження відвідала рекордна кількість туристів

КИЇВ. 2 листопада. УНН. Чорнобильську зону відчуження від початку 2019 року вже відвідали 107 000 осіб. Такий рекорд був встановлений у жовтні. Зростання ж відвідуваності почалося навесні. Про це повідомляє УНН з посиланням на Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення УЗВ.

Факторами, які вплинули на збільшення потоку туристів – спрощення процедури оформлення перепустки, а саме запровадження електронної перепустки, створення додаткової інфраструктури та підвищений інтерес до ЧАЕС після виходу міні-серіалу HBO "Чорнобиль".

Найбільше відвідувачів приїздять із-за кордону – майже 80%. Країни-рекордсмени: Велика Британія – 15738, Польща – 9378, Німеччина – 7826, США – 5580, Чехія – 4063 туриста. Із України загалом зону відвідали 22468 осіб.

"Прозорі правила перетину кордону Чорнобильської зони відчуження, система "Електронний білет", злагодженість у роботі служби забезпечення відвідування та супроводу – дали можливість приймати великі потоки відвідувачів без особливих складнощів. Те, що відвідуваність зростає – наше спільне досягнення. За останні місяці ми відкрили нові маршрути, зокрема водні й повітряні, встановили інформаційні стенди на двох мовах, збільшили кількість гідів – це лише початок реалізації великої стратегії щодо розвитку зони відчуження на виконання указу Президента України про розвиток зони", — заявив помічник директора ДП ЦОТІЗ Кирило Гарник.

Зона відчуження цікава не тільки туристам, а й митцям. За останній час відбулося декілька подій, які привертають увагу спільноти до відновлення природи у ЧЗВ. Цього року також відкрили декілька нових маршрутів.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні з початку року затримали понад три сотні сталкерів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram