Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 16 грудня 2019 14:49
Новини: Політика
14070

Сущенко виступив у Раді з доповіддю щодо безпеки журналістів

Сущенко виступив у Раді з доповіддю щодо безпеки журналістів

Роман Сущенко

КИЇВ. 6 листопада. УНН. У Верховній раді розпочались парламентські слухання на тему "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення", під час яких із доповіддю виступив український журналіст і політичний в'язень РФ Роман Сущенко, передає кореспондент УНН.

"На мою думку, положення Декларації №29 ЮНЕСКО від 1997 року, резолюції Радбезу ООН 1738 2006 року, Вільнюских рекомендацій з безпеки журналістів 2011 року, а також Женевської конвенції та додаткових протоколів до них є застарілими та потребують оновлення. У цьому контексті цілком доцільною може стати ініціатива з боку України скликання міжнародної конференції з безпеки журналістів, з урахуванням саме українського контексту, у ході якої було б доречне створення нових механізмів примушення урядів, державних авторитарних режимів, до відповідальності за злочини проти журналістів та свободи слова і ЗМІ шляхом уведення санкцій", - наголосив Сущенко під час виступу.

З його слів, у національному вимірі Україна потребує ефективного моніторингу безпеки діяльності журналістів, одним з дієвих механізмів відстеження ситуації в професії – парламентський контроль.

"На часі та потребують ретельної уваги парламенту кейси наших журналістів Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, Станіслава Асееєа, Миколи Семени, Євгена Гайворонського, Нарімана Мемедімінова, Сервера Мустафаєва, Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова, Рустема Шейхалієва, та інших колег по цеху", - наголосив він.

Нагадаємо, український журналіст і політичний в'язень РФ Роман Сущенко збирається судитись із Росією в Європейському суді з прав людини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram