Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 11 грудня 2019 08:14
Новини: Економіка
10905

З метою перепродажу житло купують 15% інвесторів - експерт

З метою перепродажу житло купують 15% інвесторів - експерт

КИЇВ. 6 листопада. УНН. Первинний ринок житлової нерухомості зараз стабільний. Більшість інвесторів купує житло для себе. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт з нерухомості Сергій Костецький.

"Нічого такого глобального на ринку первинної нерухомості не відбувається. Люди збирають і купують. 15% від загальної кількості купують житло з метою його перепродати, вся інша маса - для себе", - вважає експерт.

За його словами, при стабільному курсі валюти чекати різкого зростання вартості нерухомості не варто, але все ж, як і прогнозувалося, ціни ростуть.

"Не думаю, що кардинально зросте вартість метра квадратного до кінця року, в цілому за рік прогнозувалося зростання на 10-15% в гривні, думаю, що до кінця року відсотків на 3-4 виросте. У теорії. Ще ж один момент - у нас тарифи постійно змінюються, це безпосередньо впливає на вартість будівництва і, відповідно, квадратного метра", - вважає Костецький.

Поки все на первинному ринку стабільно.

Як повідомляв УНН, експерти прогнозують, що вартість нерухомості на первинному ринку буде продовжувати поступово рости, зокрема, через зростання собівартості будівельних робіт і зростання вартості будівельних матеріалів.

Глава правління - президент ХК "Київміськбуд" Ігор Кушнір, зазначив, що вартість житла повинна стати одним з головних критеріїв вибору об'єкта для інвестування, адже вартість нижче ринкової - привід насторожитися.

"Якщо потенційний інвестор займається моніторингом цін на ринку - це вже великий плюс. Адже зазвичай просто бачать низьку ціну і біжать купувати, не роздумуючи, хто там і що. Повинна насторожити ціна, нижче ринкової. Є головний орієнтир - вартість квадратного метра, яку вираховує Мінрегіон (зараз Міністерство розвитку громад і територій). На початку року це був показник 13,8 тис. грн, до якого слід додати витрати на проектування, землю, маркетинг і т.д. До того ж, працювати без прибутку ніхто не буде. І якщо квадратний метр економ-класу коштує в середньому близько 18 тис. грн, то продаж такого за 14 може бути сумнівним. Це або компанія, яка хоче зібрати гроші і зникнути, або занадто дешеві (а значить неякісні) матеріали, будівельники і т.д.", - пояснив Кушнір.

Президент ХК "Київміськбуд" також додав, що собівартість будівництва постійно зростає і тільки за останній рік вона зросла на 30%. Постійно дорожчають будівельно-монтажні роботи, а якщо ще й долар виросте до 30 грн, то це потягне за собою подорожчання і собівартості і вартості робіт, а отже ціна за квадратний метр також зросте.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram