Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 11 грудня 2019 15:57
Новини: Політика
10785

МТОТ не забезпечило соцреабілітації звільнених ОРДЛО або Росією українців - Рахункова палата

МТОТ не забезпечило соцреабілітації звільнених ОРДЛО або Росією українців - Рахункова палата

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (ТОТ) та ВПО України виконало низку заходів для захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, незаконно позбавлених особистої свободи на ТОТ України або території РФ у зв’язку з громадською або політичною діяльністю, але не здійснює їх соціальної реабілітації. Про це йдеться в результатах аудиту ефективності використання спрямованих на це коштів держбюджету, виділених МТОТ у 2018 та I півріччі 2019 року, передає УНН з посиланням на пресслужбу Рахункової палати.

Рахункова палата встановила, що МТОТ використало менше третини коштів у 2018 році та менше 1% у I півріччі 2019 року за бюджетною програмою для здійснення заходів щодо захисту і забезпечення прав осіб, незаконно позбавлених особистої свободи.

У Рахунковій палаті вважають, що зазначене спричинено необґрунтованим плануванням МТОТ видатків за цією бюджетною програмою та неефективним управлінням бюджетними коштами.

Як повідомили у Рахунковій палаті, МТОТ не розглянуло клопотань про призначення державних стипендій, поданих МЗС України та Об’єднанням родичів політв’язнів Кремля (58 та 38 претендентів відповідно), що обмежило право цих осіб на отримання стипендії.

"Разом з тим інституція у 2018-му та цьому році не забезпечила здійснення заходів із соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи у зв’язку з громадською або політичною діяльністю, та деокупаційних заходів. Це сталося через зволікання обласними державними адміністраціями з утворенням комісій із соціальної реабілітації постраждалих осіб, несвоєчасне затвердження плану деокупаційних заходів – лише в серпні 2019 року", - відзначили у РП.

При цьому в установі додали, що у 2018 році МТОТ виплатило 77 особам, незаконно позбавленим особистої свободи, 7,7 млн грн для надання професійної правової допомоги, 71 особі, незаконно позбавленій особистої свободи на тимчасово окупованій території України та звільненій 27 грудня 2017 року і 24 січня 2018 року, – 7,1 млн грн одноразової грошової допомоги. Також виплачено 2,4 млн грн одноразової грошової допомоги 24 морякам, які були незаконно затримані в результаті акту збройної агресії з боку РФ в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 р. Окрім того, у I півріччі 2019 року 5 осіб отримали державні стипендії імені Левка Лук’яненка (загальна сума – майже 30 тис. грн).

Нагадаємо, за даними Рахункової палати, МТОТ не забезпечило ефективного управління коштами гранту Міжнародного банку реконструкції і розвитку та не завершило вчасно реалізацію 10 пілотних субпроектів у постраждали від збройного конфлікту громадах.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram