Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 13 грудня 2019 14:38
Новини: Політика
13995

У Пентагоні назвали п'ять пунктів співпраці з Україною

У Пентагоні назвали п'ять пунктів співпраці з Україною

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Заступник помічника міністра оборони США Лора Купер і заступник міністра оборони України Аліна Фролова виступили співголовами зустрічі двосторонніх оборонних консультацій США і України в Києві 7 листопада. За результатами зустрічі на сайті Пентагону була опублікована стаття "5 фактів про оборонні відносини США і України", передає УНН з посиланням на сайт оборонного відомства США.

Так, згідно з першим пунктом, США твердо підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Це підтвердила і представник міністерства оборони США.

"Міністерство оборони демонструє це зобов'язання на двосторонніх консультаціях з оборони, в яких беруть участь цивільні і військові співробітники Міністерства оборони і Міністерства оборони України", - пише відомство, посилаючись на слова Купер.

Друге - в 2016 році США і Україна погодили п'ятирічну концепцію партнерства, яка спрямована на розвиток потужних і здатних українських військових, реформування українського оборонного сектора відповідно до стандартів і принципів НАТО.

За словами Купер, двосторонні консультації з оборони визначають пріоритети оборонних відносин України і США на наступний рік відповідно до угоди про партнерство. Консультації визначають загальні цілі і завдання для США і України для співпраці, такі як трансформація оборонного сектора, співпраця в галузі безпеки і реформа системи закупівель.

У третьому пункті повідомляється, що з 2014 року США надали допомогу в області безпеки на суму понад 1,6 млрд дол. США, щоб допомогти Україні захистити територіальну цілісність, запобігти подальшій агресії Росії і просунутися в напрямку забезпечення сумісності з НАТО.

У четвертому пункті зазначається, що Україна досягла значних успіхів в оборонній реформі. За словами Купер, прийняття в 2018 році закону про національну безпеку забезпечує законодавчу базу для приведення архітектури національної безпеки у відповідність з євроатлантичними принципами.

"Міністерство оборони підтримує зусилля України щодо зміцнення демократичного цивільного контролю над збройними силами, просування реформ управління і контролю, підвищення прозорості та підзвітності в закупівлях і складанні бюджету, а також просуванні реформ оборонної промисловості. Ці реформи зміцнять здатність України захищати свою територіальну цілісність на підтримку безпечної, процвітаючої, демократичної і вільної України", - заявила представник міністерства оборони.

По-п'яте, США і Україна проводять два щорічних військових навчання: навчання Rapid Trident, щорічне багатонаціональне навчання, присвячене ситуаційній підготовці та польовій підготовці, і навчання Sea Breeze, багатонаціональна морське навчання, що проводиться в Чорному морі для зміцнення регіональної безпеки на морі.

Як повідомляв УНН, раніше в Пентагоні запевнили в підтримці з боку США реформи оборонного сектора України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram