Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
40920

До нового року в Україні створять е-реєстр фермерів для пільгових кредитів на купівлю землі

До нового року в Україні створять е-реєстр фермерів для пільгових кредитів на купівлю землі

КИЇВ. 11 листопада. УНН. До нового року в Україні створять електронний реєстр сільгоспвиробників, на основі даних якого держава надаватиме підтримку в кредитуванні купівлі землі після запровадження земельного ринку. Про це заявив голова комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради Микола Сольський під час брифінгу після Погоджувальної ради, передає кореспондент УНН.

"Зараз робиться реєстр електронний всіх малих, середніх і великих, спрощений. На це виділені кошти. Він буде максимально швидко зроблений до нового року. Відповідно до цього реєстру, будуть зроблені деякі додаткові речі для того, щоб малі і середні мали спрощений доступ до звичайних комерційних кредитів", - зазначив Сольський, відповідаючи на питання, яким чином буде реалізовуватись державна підтримка фермерів у разі відкриття ринку землі.

За його словами, відповідно до досягнутих із комерційними банками домовленостей, для середніх і малих фермерів планують значно спростити надання кредитів. Будуть передбачені навіть декларативні заяви, на підставі яких будуть видаватись кредити.

При цьому він додав, що поки що обговорюється питання про компенсацію державою 70% відсотків по кредитах. Попередньо умови надання такого кредиту, за словами нардепа, обмежуються веденням сільськогосподарської діяльності й реєстрації в Україні, а також відсутністю боргів і банкрутства.

Нагадаємо, до кінця поточного року парламент має ухвалити блок земельних законопроектів. Про це заявив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час Погоджувальної ради.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram