Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
249165

У Нафтогазі розповіли про вимоги Газпрому для нового транзитного контракту

У Нафтогазі розповіли про вимоги Газпрому для нового транзитного контракту

КИЇВ. 12 листопада. УНН. Новий контракт щодо транзиту газу територією України після 2019 року буде з новим оператором ГТС України, а НАК "Нафтогаз України" у найближчому майбутньому не буде стороною транзитного контракту. Російська сторона формально говорить, що згодна на такі умови, але має низку вимог до української сторони. Про це розповіли у Нафтогазі, передає УНН.

"Зараз Нафтогаз є стороною діючого контракту. До кінця року ми завершимо відокремлення нового оператора ГТС. І новий контракт по транзиту за європейськими правилами буде вже з цим новим оператором. Тобто, у найближчому майбутньому Нафтогаз не буде стороною контракту на транзит", - вказали у НАК у повідомленні в Facebook про Газпром і новий транзитний контракт, супроводивши його відео з коментарем голови Нафтогазу Андрія Коболєва.

Як вказали в Нафтогазі, європейські правила критично важливі для української сторони, бо це додаткові гарантії, що контракт буде виконуватись. "Прецеденти вже були, тож маємо підготуватись до будь-яких варіантів", - додали у компанії.

"Російська сторона формально говорить, що згодна на такі умови. Але. Вони вимагають від української сторони: довести, що наше законодавство повністю відповідає європейському. Що ми запровадили європейські регламенти та кодекси управління українським газовим ринком; довести незалежність регулятора; забути про виграні арбітражі, поточний арбітраж і штраф Антимонопольного комітету. Розмір бажаних росіянами поступок – приблизно 22 млрд дол", - повідомили у Нафтогазі про вимоги російської сторони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надумані проблеми: Вітренко відреагував на умови Газпрому для контракту на транзит

"За газпромівською логікою ми маємо відмовлятись від вже виграних грошей та перспектив отримання додаткових грошей, а потім вже почнеться реальний переговорний процес", - вказали у компанії.

У Нафтогазі зауважили, що "підстав підозрювати переговорників Нафтогазу у склерозі чи розладах психіки, здається, ми росіянам не надавали". "То на що ж вони розраховують, висуваючи настільки неприйнятні умови? Схоже російська сторона, використовуючи різні приводи, підводить нас до думки, що в принципі серйозно розмовляти про контракт не готова", - зазначили у НАК.

"Єврокомісія повністю розуміє і підтримує нашу позицію щодо бажання укласти контракт на прозорих європейських умовах, а також щодо неможливості "обнулити" чи забути арбітражні рішення. Ми дуже вдячні Єврокомісії за підтримку", - додали у НАК.

Нагадаємо, раніше голова Газпрому Олексій Міллер заявляв, що до укладення нового транзитного контракту необхідно "вирішити комплекс принципово важливих питань", зокрема, - "врегулювання судових спорів між "Газпромом" і українською стороною, що означає взаємну відмову від претензій і припинення судових розглядів між ПАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" за контрактами на поставку і транзит російського газу".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram