Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Субота, 05 грудня 2020 05:24
Новини: Політика
59370

Рада зробила крок до обмеження обігу пластикових пакетів в Україні

Рада зробила крок до обмеження обігу пластикових пакетів в Україні

КИЇВ. 12 листопада. УНН. Парламентарі прийняли за основу проект закону №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Відповідне рішення підтримали 365 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.

Законопроект №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України має на меті визначення правових та організаційних засад обігу пластикових пакетів, упорядкування відносин, що виникають під час розповсюдження пластикових пакетів на території України, а також стимулювання розвитку виробництва біорозкладних пластикових пакетів, що надасть можливість українським виробникам стати на шлях глобальних європейських та світових тенденцій та зайняти провідне місце у світовому виробничому ланцюгу.

Проектом передбачається:

- Заборона розповсюдження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року;

- Заборона розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства з 1 січня 2022 року;

- Заборона схиляння споживачів до купівлі пластикових пакетів;

- Обов'язкове маркування біорозкладних пластикових пакетів на відповідність Національним стандартам;

- Стимулювання виробництва біорозкладних пластикових пакетів;

- Встановлення відповідальності за порушення норму закону.

Нагадаємо, комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав законодавчу ініціативу народних депутатів України про заборону з 1 січня 2022 року обігу надлегких та легких пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та громадського харчування окрім біорозкладних та тих, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби і м’яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів і льоду.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram