Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Понеділок, 06 квітня 2020 02:11
Новини: Економіка
28935

Кабмін зробив ще один крок для зниження рейдерства в Україні - Дубілет

Кабмін зробив ще один крок для зниження рейдерства в Україні - Дубілет

Дмитро Дубілет

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Для реєстрації операцій з нерухомістю тепер потрібний буде не тільки електронний підпис, а й SMS-пароль. Про це Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

"Одним зі способів рейдерства нерухомості є злам комп'ютерів реєстраторів (наприклад, нотаріусів). Заразивши комп'ютер реєстратора, зловмисник від його імені переписує майно жертви. (До речі, привіт всім, хто вважає, що цифрові підписи на "захищених носіях" — це надійно. Сподіваюся, до цих "флешек" ми ще доберемося)", - написав Дубілет.

Дубілет, підмітив, що якщо ніякого зламу не було і реєстратор сам зробив незаконну дію, він міг завжди сказати, що його комп'ютер зламали.

"Для боротьби з цією проблемою держава планувала змусити реєстраторів купувати якийсь складний програмно-апаратний комплекс і встановлювати його на кожен комп'ютер... Це були б не абиякі витрати", - розповів Дубілет.

Міністр зазначив, що йому ця ситуація нагадала Інтернет-банки 10-річної давнини.

"Тоді люди ставали жертвами вірусів і втрачали гроші, а банки постійно просили їх оновлювати антивіруси. Але потім відсоток шахрайств різко впав. Чому? Правильно, завдяки другому фактору авторизації, або, простіше, SMS-паролям", - написав Дубілет.

Він додав, що для захисту операцій з нерухомістю додасться авторизація ще й через смартфон.

"Приблизно з такими аргументами я переконав колег згорнути дорогу програму захисту та замість цього зробити другий фактор авторизації. Хіба що замість витрат грошей на SMS-паролі я запропонував Google Authentificator. На щастя, він безкоштовний. Тепер для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде скористатися не тільки своїм електронним підписом, а й ввести код зі свого смартфона. Зламати і комп’ютер, і смартфон одночасно фактично неможливо", - зазначив Дубілет.

Також, Дубілет зазначив, що введення цієї доробки зайняло більше часу ніж він очікував.

"Не минуло й трьох місяців! Хоч я у вересні, недосвідчений, думав, що можна це зробити за 2 тижні… Поки що другий фактор є опцією (користуючись нагодою, запрошую всіх реєстраторів негайно її активувати!). Але я сподіваюся, що незабаром Мін'юст зробить його обов'язковим для всіх без винятку", - підсумував Дубілет.

Нагадаємо, раніше Дубілет розповідав, що для боротьби з рейдерством буде використовуватися два нововведення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram