Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 23 лютого 2020 22:36
Новини: Економіка
12345

Необхідність підвищення цін на ринку первинного житла назріла давно - експерти

Необхідність підвищення цін на ринку первинного житла назріла давно - експерти

КИЇВ. 19 жовтня. УНН. Уже в листопаді вартість реалізації деяких об'єктів виросте на 3-5%. Так що про зниження цін поки не може бути й мови. Навпаки, на ринку давно назріла необхідність їх підвищення, кажуть будівельники. Нинішнє зміцнення гривні просто дозволило відстрочити цей момент. Про це йдеться в статті на сайті UBR, повідомляє УНН.

"Під завершення сезону і з похолоданням ціна виростає. Не забуваємо також, що забудовники, якщо вони хочуть створити життєздатний проект, вкладають гроші в інфраструктуру, концепцію, розвиток локації - це все також позначається на вартості квадрата. Не можна обійти увагою витрати на маркетинг, піар і рекламу - окрема стаття в бюджеті, оплату архітекторів, концептологів і всіх, хто працює над розробкою життєздатного і конкурентного проекту", - говорить експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак.

З початку року вартість будматеріалів і будівельно-монтажних робіт збільшилася в середньому на 10-12%.

Загальна собівартість будівництва, з урахуванням істотних затримок з введенням в експлуатацію об'єктів (яка сьогодні по Києву становить від 6 до 9 місяців), зросла в середньому на 3-7% в залежності від класу об'єкта і будівельного обсягу.

Також продовжує зростати вартість землі, прокладка та підключення до мереж, проектні та супутні їм роботи, зарплата будівельникам. Будівельні спеціальності зараз, завдяки "прорубаному вікну в Європу", затребувані, як ніколи.

Нагадаємо, самі забудовники також підтверджують зростання собівартості будівництва, а відповідно і те, що найближчим часом вартість житла буде рости. А несподівано низька вартість "квадрата" привід насторожиться.

Глава правління - президент ХК "Київміськбуд" Ігор Кушнір, зазначив, що вартість житла повинна стати одним з головних критеріїв вибору об'єкта для інвестування, адже вартість нижче ринкової - привід насторожитися.

"Якщо потенційний інвестор займається моніторингом цін на ринку - це вже великий плюс. Адже зазвичай просто бачать низьку ціну і біжать купувати, не роздумуючи, хто там і що. Повинна насторожити ціна, нижче ринкової. Є головний орієнтир - вартість квадратного метра, яку вираховує Мінрегіон (зараз Міністерство розвитку громад і територій). На початку року це був показник 13,8 тис. грн, до якого слід додати витрати на проектування, землю, маркетинг і т.д. До того ж, працювати без прибутку ніхто не буде. І якщо квадратний метр економ-класу коштує в середньому близько 18 тис. грн, то продаж такого за 14 може бути сумнівним. Це або компанія, яка хоче зібрати гроші і зникнути, або занадто дешеві (а значить неякісні) матеріали, будівельники і т.д.", - пояснив Кушнір.

Президент ХК "Київміськбуд" також додав, що собівартість будівництва постійно зростає і тільки за останній рік вона зросла на 30%. Постійно дорожчають будівельно-монтажні роботи, а якщо ще й долар виросте до 30 грн, то це потягне за собою подорожчання і собівартості і вартості робіт, а отже ціна за квадратний метр також зросте.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram