Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 лютого 2020 03:50
Новини: Політика
15075

Раді рекомендували ухвалити за основу законопроект щодо планування використання земель

Раді рекомендували ухвалити за основу законопроект щодо планування використання земель

КИЇВ. 21 листопада. УНН. Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо планування використання земель. Такого висновку дійшли члени комітету під час засідання, передає УНН з посиланням на Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Як зазначалося на засіданні комітету, метою законопроекту №2280 є врегулювання питань встановлення меж громад; комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою; унормування питань, пов’язаних із її затвердженням; нормування формування електронної картографічної основи для планування території; забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування, а також створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення.

Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного і Водного кодексів, а також низки законів, і запровадити можливість складання схем просторового планування території громади як інструменту комплексного управління у галузі використання земель громади, встановлення їх призначення, зонування території та визначення напрямів її збалансованого розвитку.

На думку авторів, ухвалення законопроекту дозволить забезпечити сталий розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів; удосконалити управління у сфері містобудівної діяльності та землеустрою; спростить виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт для потреб просторового планування; сприятиме розвитку автоматизованих систем управління ресурсами, комплексному збереженню повноцінного життєвого середовища, довкілля та культурної спадщини.

Крім того, прийняття законопроекту дозволить забезпечити ефективне використання та охорону всіх земель у межах території ОТГ, залучати інвесторів, задовольняти земельні потреби своїх громадян тощо.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна рада України ухвалила за основу законопроект №2194 про внесення змін до Земельного кодексу щодо дерегуляції у сфері земельних відносин.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram