Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 28 січня 2021 09:51
Новини: Політика
27375

Перша леді виступила за приєднання України до ініціативи за гендерну рівність

Перша леді виступила за приєднання України до ініціативи за гендерну рівність

Олена Зеленська

КИЇВ. 10 грудня. УНН. Дружина Президента України Олена Зеленська ініціює приєднання України до "Партнерства Біарріц" з утвердження гендерної рівності. Про це перша леді заявила у своїй промові на третьому Українському жіночому конгресі, передає УНН з посиланням на пресслужбу Офісу Президента.

Так, перша леді виступила з відповідним закликом до Президента та Кабінету міністрів України: "Неможливо бути у світовому контексті й не приділяти гідної уваги та не робити конкретних кроків у сфері гендерної рівності".

Під час свого звернення до учасників конгресу Зеленська звернула увагу на позитивні зміни, які вже відбулися для покращення становища жінок в українському суспільстві. Серед них – визнання пріоритету гендерної політики на урядовому рівні, скасування заборони для жінок мати низку професій, зокрема у сфері безпеки та оборони, ухвалення національного законодавства з протидії домашньому насильству.

"Це вагомі кроки. Проте нам є чого прагнути. Ми – європейська держава, котра зважає на принципи рівності та вважає їх своєю цінністю. І сьогодні я хочу ініціювати приєднання України до "Партнерства Біарріц» з утвердження гендерної рівності, яке дасть змогу мобілізувати та об’єднати наші зусилля довкола ідей рівних можливостей", – повідомила Зеленська.

Зазначається, що у межах цього партнерства Україна має взяти на себе зобов’язання щодо протидії насильству, забезпечення доступу до інклюзивної та якісної охорони здоров’я й освіти, розширення економічних можливостей жінок та забезпечення їхньої повноцінної участі у політичному та громадському житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олена Зеленська поїде разом зі збірною на Паралімпійські ігри-2020

Як раніше повідомляв УНН, прогрес індексу гендерної рівності в країнах ЄС демонструє низький темп у порівнянні з іншими країнами.

"Партнерство Біарріц" було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року. Мета ініціативи – посилити відповідальність G7 та консолідувати зусилля інших держав щодо досягнення гендерної рівності.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram