Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
54075

Рада ухвалила зміни до закону про трансплантацію

Рада ухвалила зміни до закону про трансплантацію

КИЇВ. 20 грудня. УНН. Парламентарі ухвалили в другому читанні та в цілому проект закону №2457 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині. Відповідне рішення підтримали 320 народних депутатів, передає УНН.

Так, законом встановлено, що до початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ), але не пізніше 1 січня 2021 року положення цього закону щодо використання вказаної системи для організація надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації не застосовуються. Натомість організація трансплантації здійснюється на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

Законом визначено поняття "діяльність, пов’язана з трансплантацією".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ розповіли, що заважає збільшити кількість трансплантацій органів

Також внесено зміни в частині регулювання трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, які дозволять налагодити ефективний механізм взаємодії з реєстрами гемопоетичних стовбурових клітин за кордоном та використовувати недержавні реєстри для наповнення національної бази даних донорів гемопоетичних стовбурових клітин.

Законом замінено центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією на координаційний центр з питань трансплантації - спеціалізовану державну установу, яка виконує функції у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, яка утворюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Закон встановлює, що Державна інформаційна система супроводу трансплантації складається з Єдиної державної інформаційної система трансплантації та Державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Нагадаємо, Рада ухвалила законопроект щодо невідкладних заходів у сфері охорони здоров'я.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram