Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
35640

Євросоюз засудив Білорусь за ще один випадок застосування смертної кари

Євросоюз засудив Білорусь за ще один випадок застосування смертної кари

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Європейська служба зовнішніх справ рішуче засудила приведення в дію покарання через смертну кару на території Білорусі. Про це йдеться у повідомленні пресслужби, інформує УНН.

"Смертна кара порушує невід'ємне право на життя, закріплене в Загальній декларації прав людини, і є в найвищій мірі жорстоким, нелюдським і принижуючим гідність покаранням. Смертна кара також не може служити стримуючим фактором для злочинності", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що страченого 17 грудня громадянина Білорусі звали Олександ Осипович.

"Європейський союз використовує будь-яку можливість, щоб нагадати білоруській владі про своє рішуче неприйняття смертної кари за будь-яких обставин. Останній раз про це було заявлено під час засідання Координаційної групи "ЄС-Білорусь". Білорусь - єдина країна в Європі, де все ще застосовується смертна кара. В цьому році у Білорусі було винесено три смертних вироки, і стільки ж смертних вироків було приведено у виконання", - передає пресслужба.

Також у відомстві повідомили, що введення мораторію на застосування смертної кари в Білорусі "було б позитивним першим кроком до її скасування в країні". Євросоюз переконаний, що тим самим Білорусь приєдналася б до зростаючого числа країн, які викорінили смертну кару законодавчо або де-факто. 

Як повідомлялося раніше в УНН, у Білорусі розстріляли засудженого за вбивство двох жінок.

Також у Казахстані хочуть повністю скасувати смертну кару.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram