Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
249090

Польський генерал прокоментував скандал із поставками сербської зброї до України

Польський генерал прокоментував скандал із поставками сербської зброї до України

Вальдемар Скшипчак

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Колишній заступник міністра національної оборони Польщі, відповідальний за купівлі для війська, екскомандувач сухопутних військ Польщі Вальдемар Скшипчак прокоментував повідомлення про втягування Польщі у міжнародний скандал, пов’язаний із сербською зброєю на Донбасі. За його словами, серби дуже добре знали куди йде зброя, а тепер хочуть зберегти обличчя перед РФ. Про це повідомляє "Польське радіо", інформує УНН.

Він зауважує, що проблема Сербії у тому, що вона не хоче дратувати Росію і не хоче робити це безпосередньо.

"Я не вірю у те, що серби не знали, куди ця зброя йде. Я думаю, що вони дуже добре розуміли, що відбувається, а тепер просто намагаються зберегти обличчя перед росіянами. Бо ж насправді рахуються гроші, а війна на сході України вимагає багато боєприпасів. Можливо, що цапом-відбувайлом для втрати іміджу сербів будуть саме польські компанії", - сказав він.

Генерал Скшипчак зауважує, що головним спонсором придбання зброї для України є американський уряд.

"Україна є великим виробником озброєння, вони купують за кордоном небагато, від американців отримали протитанкові ракетні комплекси Javelin. Натомість вони купують частину боєприпасів, і тут у гру входить продукція з Болгарії або Сербії. Запасів для такого пострадянського обладнання у Європі більше немає, бо їх розпродали, в основному в Африку та арабські країни", - каже генерал.

Генерал звертає увагу, що жодна зброя не може виїхати з Польщі без дозволу Міністерства закордонних справ.

"Можливо, у цьому випадку цих боєприпасів у Польщі взагалі не було, а це (фірма Nattan – ред.) був тільки посередник на папері. Я не вірю у те, що наша влада погодилася би на це. Під час вивезення зброї проходять перевірки, є митниця, контролюється кожна коробка з товаром. Можливо, було так, що ця зброя безпосередньо з Сербії поїхала в Україну. Але тут, очевидно, якісь служби не виконали своїх обов’язків. Якщо ця зброя мала прибути до Польщі, а не прибула, то це злочин і хтось щось дуже не догледів. Нагадаю, що Сербія продала багато зброї Болгарії, Чехії та Польщі, що поїхала в Україну. Ці 30 тис. боєприпасів – це крапля у морі українських потреб", - зазначає Скшипчак.

Нагадаємо, Варшавська фірма Nattan з ліцензією на продаж зброї від Міністерства внутрішніх справ вплела Польщу у міжнародний скандал.

Підприємство з Варшави імпортувало 30 тис. мінометних снарядів, яких польська армія не замовляла. Це підприємство також зробило так, що снаряди, як і фірма, зникли.

"Однак ці боєприпаси знайшлися. Вони опинилися у руках проросійських сепаратистів на Донбасі, які згодом зробили з цього медіа-шоу. Все під носом військової контррозвідки Польщі", - зазначило видання DGP.

Як повідомлялося раніше в УНН, у Білорусі заявили про схему поставок зброї в Росію з України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram