Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
36855

Виробники м'яса птиці знизили ціни

Виробники м'яса птиці знизили ціни

КИЇВ. 27 грудня. УНН. Українські виробники знизили ціни на м'ясо свійської птиці. Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, у червні середні ціни виробників м'яса свійської птиці становили 40 грн/кг, у жовтні - 39 грн/кг, а у листопаді - 38,6 грн. За даними АМКУ, виробництво м'яса птиці в Україні — це 93% курятини і 7% інших видів (індичка, качка, гуси).

Окрім того, впали середні ціни виробників свинини - на 2%, до 66,6 грн за кг продукту.

При цьому, виробники м'яса великої рогатої худоби (переважно яловичина та телятина) підвищили середні ціни на продукт - на 0,7%, до 67,6 грн за кг.

Йдеться про вартість свіжого чи охолодженого продукту.

Таким чином, курятина залишається найдешевшим видом м'яса в Україні.

Нагадаємо, в Україні курятина дешевша, ніж у Польщі, Угорщині та Іспанії.

За останні роки Україна стала одним з найбільших постачальників курятини у ЄС.

Фахівці пояснюють успіх вітчизняного продукту в Європі конкурентною перевагою - доступною ціною. Зокрема, українська птиця увійшла до великих споживчих сегментів ресторанів, їдалень, промислових кухонь, на які припадає 65% продажів на німецькому ринку.

Раніше УНН повідомляв, що Європарламент 26 листопада ратифікував зміни в угоду між ЄС і Україною щодо збільшення квоти для безмитного експорту м'яса птиці з України. Резолюцію підтримали 444 євродепутати. Домовленості передбачають поступове збільшення до 2021 року в 2,5 рази - до 70 тис. тонн на рік - безмитних квот експорту української курятини і переробленого м'яса курки.

Збільшення квот ініціював ЄС, але міжнародне видання Politico називає це перемогою України, зокрема найбільшого виробника і експортера української курятини, компанії "Миронівський хлібопродукт" (ТМ Наша Ряба) Юрія Косюка, частка якого в загальному експорті країни (по курятині) становить 90%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram