Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 січня 2020 07:50
Новини: Економіка
17745

В Україні офіційно опублікували закон щодо протидії рейдерству

В Україні офіційно опублікували закон щодо протидії рейдерству

КИЇВ. 15 січня. УНН. Закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству" офіційно опублікований у газеті Верховної Ради "Голос України" від 15 січня, повідомляє УНН.

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування. З наступного дня опублікування закону набирає чинності лише підпункт 3 пункту 6 прикінцевих положень, в якому зазначено, що у тримісячний строк із дня набрання чинності вимог цього закону треба:

  • затвердити порядок проведення суцільної звірки відповідності відомостей Державного земельного кадастру із відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,
  • привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом,
  • забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону тощо.

Проект закону №0858 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству передбачає захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

За словами авторів законопроекту, він має на меті запровадження на законодавчому рівні дієвих запобіжників, які б унеможливили:

  • неправомірне заволодіння землями, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами, у тому числі шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, які ними використовуються;
  • захоплення майна сільськогосподарських підприємств;
  • поглинання сільськогосподарських підприємств шляхом протиправного привласнення корпоративних прав;
  • протиправне зупинення діяльності сільськогосподарських підприємств внаслідок необґрунтованого накладення арешту на майно та активи підприємств, силової протидії їх виробничій діяльності.

Нагадаємо, нардепи ухвалили законопроект про внесення змін до законодавчих актів щодо протидії рейдерству 5 грудня 2019 року. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram