Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
37005

Китай запроваджує заборону на одноразовий пластик

Китай запроваджує заборону на одноразовий пластик

КИЇВ. 20 січня. УНН. Китай забороняє пластикові пакети та іншу одноразову продукцію з пластику у супермаркетах великих міст. Про це йдеться в плані зі зменшення обсягу пластикових відходів на наступні п'ять років, який китайське міністерство довкілля та національна комісія з розвитку та реформ оприлюднили 19 січня, повідомляє УНН з посиланням на dpa і DW.

Згідно з ним, з кінця цього року в супермаркетах та інших магазинах великих міст Китаю більше не буде пластикових пакетів. З кінця 2022 року ця заборона поширюватиметься також на менші міста, а з кінця 2025-го - і на ринки. Крім того, з кінця цього року по всій країні діятиме заборона на пластикові соломинки для пиття.

Також план передбачає, що з кінця 2020-го у великих містах (а з кінця 2022-го - і в менших) заклади громадського харчування більше не використовуватимуть одноразовий пластиковий посуд.

Обмеження на використання одноразового пластику торкнуться також готелів. З кінця 2022 року готелі, які відзначені зірками, більше не зможуть пропонувати своїм гостям, наприклад, одноразові зубні щітки чи гребінці - ці речі будуть продаватися лише в спеціальних автоматах. А рідке мило в готельних кімнатах має наливатися в багаторазові флакони. З кінця 2025 року це правило пошириться на всі китайські готелі.

Також у КНР заборонили ввезення в країну всіх пластикових відходів та використання медичних пластикових відходів у виробництві пластику.

Зараз у Китаї величезну кількість необроблених пластикових відходів закопують на сміттєзвалищах або скидають у річки. Країна навіть багато років у великих масштабах імпортувала пластикові відходи з Європи та США, поки на початку 2018 року Пекін не запровадив відповідну заборону. Наразі ж Китай збільшує рівень переробки пластикового сміття.\

Нагадаємо, Рада зробила крок до обмеження обігу пластикових пакетів в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram