Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 28 лютого 2020 20:32
Новини: Політика
58830

Верховний Суд відхилив скаргу НБУ щодо погашення Коломойським частини боргу

Верховний Суд відхилив скаргу НБУ щодо погашення Коломойським частини боргу

Ігор Коломойський

КИЇВ. 22 січня. УНН. Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Національного банку на рішення судів попередніх інстанцій про відмову у зверненні стягнення на предмет іпотеки, пов’язаної з ексвласником ПриватБанку Ігорем Коломойським компанії ТОВ "Гаджибей". Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу НБУ.

"Зазначена компанія у жовтні 2014 року надала Національному банку в заставу дві земельні ділянки в Одеській області в якості забезпечення за кредитом рефінансування, що надавався ПриватБанку до націоналізації. Оскільки ТОВ "Гаджибей" не виконало взятих на себе зобов’язань майнового поручителя ПриватБанку, Національний банк з метою погашення заборгованості через звернення стягнення на заставне майно подав позов до Господарського суду Одеської області", - йдеться у повідомленні.

НБУ повідомляє, що під час подання позову Національний банк керувався нормами, зокрема Закону України "Про Національний банк України". Таким чином, Національний банк наділений правом як списувати кошти з рахунків банків-боржників, так і звертати стягнення на заставлене майно з фінансових та майнових поручителів. Таке право є переважним і безумовним щодо задоволення кредиторських вимог Національного банку за наданими кредитами рефінансування, за якими настав строк погашення.

"Ми не погоджуємося з рішенням Верховного Суду та переконані, що воно суперечить нормам чинного законодавства. Таке рішення створює ризик, коли ексвласники ПриватБанку зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов’язань…", - наголосив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Окрім того, НБУ нагадує, що заборгованість ПриватБанку за кредитами рефінансування складає близько 7,6 млрд грн. Задля погашення заборгованості ПриватБанку у 2018 році Національний банк подав 148 позовів проти колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) та пов’язаних із ним 32 компаній - майнових поручителів. За цими позовами суди вже ухвалили 24 рішення на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки на загальну суму 1,36 млрд грн.

Нагадаємо, суд стягнув з компанії Коломойського нерухомість на понад 100 млн грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram