Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 16 травня 2022 09:02
Новини: Політика
84345

Майже за кожною парафією, що приєдналась до ПЦУ, є позов з боку "РПЦ" – Епіфаній

Майже за кожною парафією, що приєдналась до ПЦУ, є позов з боку "РПЦ" – Епіфаній

Епіфаній

КИЇВ. 3 лютого. УНН. Майже за кожною парафією, що приєдналась до Православної церкви України, є позов з боку "Російської православної церкви" (УПЦ МП - ред.), намагаючись зупинити перехід вірян до ПЦУ. Про це під час пресконференції для журналістів розповів предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, передає УНН.

"Московський патріархат будь-яким чином намагається призупинити цей процес через судові позови. Тобто майже по кожній громаді, що долучилась до нашої церкви зараз є відповідний позов з боку "РПЦ", - пояснив Епіфаній, чому перехід до ПЦУ призупинився.

Він також додав, що в УПЦ МП лякають людей, штучно створюючи конфлікти та тиражуючи їх не тільки в Україні, а й за кордоном.

"…але ті громади, що долучились (до ПЦУ – ред.), вони долучилися в законний спосіб. Згідно українського законодавства, кожна громада має право визначитись і обрати той релігійний центр, до якого вона хоче належати, - вважає Епіфаній. - Тобто є певні перепони юридичного характеру. Багато громад, які очікують, і звертаються до мене, якщо вони приймуть рішення і одразу отримають юридичне рішення при реєстрації документів: багато проблем пов’язані інколи з майном, але я вірю, що в майбутньому буде ще одна хвиля з боку "РПЦ".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епіфаній заявив, що Православна Церква України відбулася.

Митрополит Епіфаній також пояснив, чому він каже "РПЦ", а не УПЦ МП: "Чому я називаю "РПЦ"? Тому що УПЦ МП повинна, згідно закону, перереєструватись в "РПЦ", і це не дивно, адже якщо ви називаєте своїм релігійним центром Москву, то чому ви не називаєте речі своїми іменами?".

Нагадаємо, що за рік до ПЦУ приєдналися приблизно 600 парафій Московського патріархату.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram