Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
71085

Рада провалила голосування щодо питання призначення Президентом голів ДБР та НАБУ

Рада провалила голосування щодо питання призначення Президентом голів ДБР та НАБУ

КИЇВ. 4 лютого. УНН. Верховна Рада України не підтримала проект постанови №1014/п1 про направлення на доопрацювання до комітету ВР з питань правої політики законопроект №1014 про внесення змін до Конституції щодо призначення Президентом України голів НАБУ та ДБР, внесений і визначений Президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний, передає кореспондент УНН.

Так, законопроект №1014 про внесення змін до ст. 106 Конституції мав на меті оптимізацію повноважень Глави держави з метою закріплення за ним реальних повноважень. Відтак, Президент міг би призначати та звільняти з посад директора НАБУ і директора ДБР.

Також передбачалося, що Президент зможе утворювати незалежні регуляторні органи, що здійснюють державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання в окремих сферах, призначає на посади та звільняє з посад їх членів.

Нагадаємо, Конституційний суд України частково визнав неконституційним законопроект про закріплення в Конституції права Президента призначати керівників Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram