Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 17 лютого 2020 09:35
Новини: Економіка
24780

Міністр Милованов розповів, як буде заохочувати національного інвестора вкладати в країну

Міністр Милованов розповів, як буде заохочувати національного інвестора вкладати в країну

КИЇВ. 6 лютого. УНН. Кабінет міністрів України планує до 2024 року збільшити щорічні обсяги внутрішніх інвестицій. Про це на свої сторінці у Facebook написав міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов, передає УНН.

"З очікуваних у 2019 році 17% від ВВП до принаймні 23,5% у 2024 році", - уточнив Милованов.

Окрім того, є намір залучити 50 млрд дол. прямих іноземних інвестицій, розповів міністр. Бо інвестиції - це єдиний дієвий шлях збільшити темпи економічного зростання України, додав він.

Аби заохотити інвесторів вкладати кошти в Україну, у Кабміні пропонують впровадити кілька ініціатив.

"Земельна реформа, лібералізація ринку праці, приватизація, реформа державних підприємств, капітальні інвестиції з бюджету, ДПП/концесії, інвестиційні няні, індустріальні парки, програми підтримки МСБ, просування експорту, розбудова транспортної інфраструктури", - поінформував Милованов, додавши, що важливою передумовою для успішної реалізації всіх цих реформ та інвестиційних ініціатив є макроекономічна стабільність.

"Її потрібно зберегти", - підкреслив він.

Нагадаємо, експерти все частіше звертають увагу влади, що в країні повністю відсутня державна політика економічного націоналізму. Великі виробники та внутрішні інвестори змушені дбати про себе самі.

“В Україні повністю відсутні будь-які прояви економічного протекціонізму. Швидше навпаки, Україна демонструє, напевно, найбільш лояльні умови для іноземних товарів, повністю відкритий внутрішній ринок, немає ніякої реальної підтримки українських виробників, особливо промислових. Купівлі як на рівні центральних органів влади, так і на рівні місцевих органів влади, там де мова йде про купівлю техніки, транспортних засобів, перемагають, як правило, іноземні виробники, хоча пропонують себе на конкурс і українські виробники.

Тобто, ніякої суттєвої підтримки українські виробники готових споживчих товарів від держави не мають. Хоча, яке б ми не взяли економічне диво, будь-якої країни, всі ці чудеса мають одну спільну рису — протекціонізм і підтримка власних виробників, як мінімум, на внутрішньому ринку, і допомога їм вийти на зовнішні ринки. Так починалося будь-яке економічне диво, німецьке, японське, південнокорейське або, як зараз, китайське. Тому протекціонізм — це те, що треба Україні, а ось, чи зможе реалізувати це діючий президент, залежить від того, якої якості буде уряд, але поки з діючим урядом розраховувати на щось подібне навряд чи можливо”, — розповів економічний експерт Андрій Новак.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram