Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
129525

Міжнародний день жінок і дівчаток у науці відзначають сьогодні

Міжнародний день жінок і дівчаток у науці відзначають сьогодні

КИЇВ. 11 лютого. УНН. Щороку 11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчаток у науці, передає УНН.

Як зазначають в ООН, наука і гендерна рівність є невід'ємними елементами процесу досягнення цілей розвитку, включаючи ті, які викладені в Порядку денному сталого розвитку до 2030 року. За останні 15 років світове співтовариство досягло значних успіхів в справі залучення жінок і дівчаток в науку. Незважаючи на це, жінки і дівчатка досі стикаються з обмеженнями в цій сфері, додали в ООН.

На сьогоднішній день серед наукових дослідників представлено менше 30 відсотків жінок. За даними ЮНЕСКО за 2014-2016 роки, лише 30 відсотків дівчат, які навчаються у вишах, обирають науково-технічні дисципліни. По всьому світу, частка дівчат, які обрали такі дисципліни, мізерно мала в сфері ІКТ (3 відсотки), природничих науках, математиці і статистиці (5 відсотків), а також інжинірингу, промисловості і будівництві (8 відсотків).

Стереотипи і упередження в суспільстві є головними перешкодами для дівчат в науці, відзначили в ООН. Згідно з дослідженням, проведеним інститутом Джини Девіс щодо гендеру в ЗМІ в 2015 році, лише 12 відсотків жіночих персонажів в кіно і на телебаченні працювали в сфері науки і техніки.

Для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчаток, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію 70/212, якою проголосила 11 лютого Міжнародним днем ​​жінок і дівчаток в науці.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram