Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Вівторок, 07 квітня 2020 00:55
39975

Верховний Суд дозволив віруючій людині подати декларацію у паперовому вигляді

Верховний Суд дозволив віруючій людині подати декларацію у паперовому вигляді

КИЇВ. 13 лютого. УНН. Верховний Суд захистив конституційне право віруючої людини на подання декларації у паперовому вигляді. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу ВС.

Так, колишню інспектора Монастирищенського відділення Уманської об'єднаної державної податкової інспекції в Черкаській області судили через неподання електронної декларації. Жінка обґрунтовуючи свою позицію про відсутність в її діях прямого умислу на вчинення злочину тим, що електронний цифровий підпис з метою дотримання вимог Закону України "Про запобігання корупції" є приниженням її гідності та честі, а також порушенням її права на свободу совісті, як віруючої людини.

"Колегія суддів ККС ВС вважає, що апеляційний суд дійшов правильного висновку про відсутність у діях особи прямого умислу на неподання декларації за 2016 рік, як обов’язкової ознаки суб’єктивної сторони складу злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України. Адже суд апеляційної інстанції пересвідчився в тому, що працівниця податкової інспекції, яка є віруючою людиною та через свої релігійні переконання протягом тривалого часу, за інформацією банку, користується поточним розрахунковим рахунком, оскільки відмовилася від обробки персональних даних, у визначений законом строк надіслала до НАЗК декларацію за 2016 рік на паперових носіях", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо,у жовтні 2019 року Вищий антикорупційний суд виніс перший вирок судді апеляційного суду Дніпропетровської області Надії Посунся за фактом неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram