Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 19 лютого 2020 15:19
Новини: Економіка
230205

КСУ розгляне справу щодо перерахунку пенсій держслужбовцям

КСУ розгляне справу щодо перерахунку пенсій держслужбовцям

КИЇВ.14. лютого. УНН. Велика палата Конституційного Суду України 17 лютого на пленарному засіданні розпочне розгляд справи за конституційним поданням уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо умов пенсійного забезпечення державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу КСУ.

"17 лютого о 10 годині Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України статтю 90, підпункт 1 пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889–VIIІ (далі – Закон № 889), частину сьому статті 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 7 червня 2001 року № 2493–ІІІ зі змінами (далі – Закон № 2493)", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що оспорювані положення Закону №889 передбачають, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (стаття 90). Аналогічне положення закріплено в частині сьомій статті 21 Закону № 2493 щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

Також, автор клопотання зазначає, що оспорювані положення зазначених законів не відповідають Конституції України, оскільки ними не передбачено перерахунку (індексації) пенсій відповідній категорії пенсіонерів.

Нагадаємо, 3повноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова підписала подання до Конституційного суду України про відновлення прав держслужбовців на отримання пенсії та її перерахунку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram