Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
90570

Москва відреагувала на рішення морського трибуналу ООН в справі України проти РФ

Москва відреагувала на рішення морського трибуналу ООН в справі України проти РФ

КИЇВ. 22 лютого. УНН. У Росії висловили задоволення рішенням міжнародного арбітражного трибуналу в справі "Україна проти Російської Федерації" за Конвенцією ООН з морського права. Про це йдеться в повідомленні міністерства закордонних справ РФ, передає УНН.

"Російська Федерація задоволена тим, що прийняте рішення враховує наш ключовий аргумент", - заявили в РФ, додавши, що на їхню думку, за позовом стоїть те, що вони назвали "спробою довести" суверенітет України над Кримом.

МЗС Росії в той же час заявило, що висновки трибуналу щодо інших заперечень РФ будуть "ретельно проаналізовані та враховані на етапі підготовки відповідного російського меморандуму по суті спору, який треба буде представити в арбітраж до 20 серпня 2021 року".

Нагадаємо, напередодні арбітражний трибунал ООН з морського права підтвердив свою юрисдикцію розглядати позов України щодо незаконного будівництва Росією мосту через Керченську протоку і незаконної зупинки суден.

Пізніше Міністерство закордонних справ України прокоментувало рішення суду.

Як повідомляв УНН 14 вересня 2016 року МЗС направило РФ повідомлення про арбітраж, позов, а також підстави, на яких він базується, відповідно до Конвенції ООН з морського права. 22 грудня 2016- го було сформовано Арбітражний суд, який розглядає справу України проти РФ.

Після подачі Україною Меморандуму в Арбітраж (19 лютого 2018 року) з 19 травня 2018 року по 27 листопада 2018 року здійснювалися письмові заяви сторін в арбітраж про наявність юрисдикції: заперечення Росії про наявність юрисдикції та відповіді-коментарі України із зазначенням змістовних доказів наявності юрисдикції у Арбітражу розглядати справу.

10-14 червня 2019 року в Гаазі відбулися усні слухання Попередніх заперечень РФ про наявність юрисдикції. 

Джерело: УНН
Теги: Росія
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram