Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
67875

Держводагентство попередило про маловоддя річок: можуть вводити обмеження

Держводагентство попередило про маловоддя річок: можуть вводити обмеження

КИЇВ. 3 березня. УНН. На сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність, тож Державне агентство водних ресурсів вперше може обмежити права водокористувачів. Про це йдеться у повідомленні відомства у Facebook, передає УНН.

"Зазначимо, що вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Для цього у Держводагентства є усі законодавчі підстави", - вказали у відомстві.

Як вказано, стаття 45 Водного кодексу України каже, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, у тому числі скиди води через греблі ГЕС. 

"Разом з тим акцентуємо увагу, що у разі вживання таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців", - наголосили у Держводагентстві.

"За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно цього року на українських річках весняне водопілля буде відсутнє. Крім того, зауважимо, що маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків", - зазначили у відомстві.

Як повідомляється, сьогодні Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у контексті таких несприятливих умов та вираженого маловоддя узгоджувала відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року.

"Разом з тим, учасниками заходу домовлено про надання Українським гідрометцентром до 2 числа кожного місяця інформації щодо настання маловоддя в основних річкових басейнах України. А у разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води у каскаді водосховищ, оперативна робоча група розглядатиме необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні", - зазначили у Держводагентстві.

Нагадаємо, за даними Держводагентства, масштабного очищення Дніпра не проводилося протягом років.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram