Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 18 травня 2022 04:24
Новини: Політика
572085

Відсьогодні в Україні запроваджується карантин для протидії коронавірусу

Відсьогодні в Україні запроваджується карантин для протидії коронавірусу

КИЇВ. 12 березня. УНН. В Україні з 12 березня запроваджується карантин для протидії новому коронавірусу, зокрема, це торкнеться усіх закладів освіти. Про це УНН повідомляє з посиланням на рішення уряду від 11 березня.

Обмеження діятимуть від 12 березня до 3 квітня.

"Україна вживає превентивні заходи для того, щоб уберегти наших громадян від коронавірусної інфекції. Ситуація контрольована, урядом розроблений чіткий алгоритм механізмів, цілодобово діє оперативний штаб з протидії коронавірусу", прокоментував рішення Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, заходи, які запроваджуються для протидії коронавірусу, передбачають:

 • обмеження на проведення масових заходів за участю 200 та більше осіб. За винятком заходів державної необхідності;
 • спортивні змагання можуть проводитися з дозволу міжнародних організацій, без глядачів;
 • карантин в освітніх закладах терміном на три тижні, навчання проводитиметься дистанційно;

За інформацією МОН, з 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти

Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління:

 • дошкільної,
 • загальної середньої,
 • позашкільної,
 • професійної (професійно-технічної),
 • фахової передвищої,
 • вищої,
 • післядипломної освіти.

"Це рішення уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину в закладі", - наголосили у МОН.

Карантин триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти. 

Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

Зокрема, МОН рекомендує закладам освіти:

 • відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти, зокрема пробного зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо;
 • розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
 • розробити заходи щодо часткового переведення працівників на дистанційну роботу;
 • виділити у гуртожитках закладів профтеху, фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль: Кабмін не може обмежувати "годину пік" у метро та стихійні ринки під час карантину

Також Мінінфраструктури ініціювало тимчасове призупинення авіасполучення з Італією у зв’язку з поширенням коронавірусу.

"Авіакомпанії оптимізують польотну програму у сполученні між Україною та країнами, в яких масово поширюються випадки коронавірусної інфекції", - відзначили у міністерстві.

Пасажирам, рейси яких відмінено або заброньовано до країн, про які є попередження або обмеження щодо подорожей у зв'язку з COVID-19, необхідно звертатися до відділів роботи з клієнтами відповідних авіакомпаній.

Також повідомляється, що аеропорти України працюють у штатному режимі, введено посилений режим поточної дезінфекції.

В міжнародних аеропортах виділені приміщення для ізоляторів, проводиться температурний скринінг пасажирів та опитування перед початком прикордонного та митного оформлення міжнародних рейсів.

Аеропорт Бориспіль закупить оптичні системи оцінки інфрачервоного випромінювання для попереднього контролю стану здоров’я пасажирів, які прилітають з країн, де зареєстровані випадки захворювання коронавірусом.

Експлуатантам повітряних суден, що здійснюють міжнародні перевезення з/до країн, небезпечних на COVID-19, рекомендовано збільшити кількість дезінфекції повітряних суден у кожному аеропорті на маршруті.

Водночас Прем'єр Шмигаль підкреслив, що наразі в Україні не запроваджено жодних обмежень щодо вільного пересування громадян, проте такі заходи не виключені.

Нагадаємо, Україна координуватиме з ЄС зусилля з протидії поширенню коронавірусу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram