Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
660855

Коронавірус: чи небезпечні продукти харчування

Коронавірус: чи небезпечні продукти харчування

КИЇВ. 12 березня. УНН. Інфекція коронавірусу не передається через їжу, заявило Європейське агентство з безпеки продуктів харчування (EFSA). Такої ж думки українські експерти, повідомляє УНН.

"В даний час немає доказів того, що їжа є ймовірним джерелом або шляхом передачі вірусу", - сказали днями в EFSA.

Міфи про те, що коронавірусом можна заразитися з'ївши, наприклад, банан, розвінчують і українські фахівці.

"Ну яка їжа? Дурниці.

Йде ураження верхніх дихальних шляхів. Йде поширення повітряно-крапельним шляхом. Найголовніше що уражається? Пневмонія. Ну, можуть бути якісь екзотичні випадки, коли збудник потрапив на магазинне сало, яке з'їла людина, але це 0,0001%", - повідомив завідувач кафедри інфекційних хвороб НМАПО ім. П.Л. Шупика Олександр Дуда.

Немає ніякої небезпеки у вимитих і термічно оброблених продуктах, підтверджує керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

"Це (коронавірус - ред.) гостре респіраторне захворювання, яке в навколишньому середовищі не може перебувати довго. І на нього досить легко впливає сонце - наш природний ультрафіолет, температура. Тому, якщо ми ретельно обмиваємо продукти і обробляємо їх термічно - то ніякого ризику через їжу захворіти немає. Найголовніше тут - стежити за гігієною рук", - говорить лікар.

Краще обирати герметично запаковані продукти харчування, рекомендує лікар-інфекціоніст і імунолога Олександр Карловський.

"Якщо ми говоримо про магазинну їжу, то герметично упакована продукція зводить ризик до мінімуму. Але упаковку таких продуктів слід протерти серветкою. Якщо мова про крупи - їх теж краще купувати упакованими. Це не стільки тому що поширюється коронавірус - це елементарні заходи безпеки: мінімальний контакт людей. На виробництві упакували і все. А та, яка продається на вагу, повз неї щодня проходить купа людей. Це менш гігієнічно", - говорить він.

Думку колег розділяє дитячий інфекціоніст Віталій Євтушенко. Незважаючи на те, що ймовірною причиною спалаху називають китайську їжу, треба розуміти, що вона все ж була вельми специфічна.

"Так, спалах почалася з їжі, але вона там специфічна була, не така, яка використовується в нашому раціоні. І може не хороша термічна обробка була тієї їжі.

Вірус не стійкий, він гине при термічній обробці. Я не бачив повідомлень, щоб передача вірусу йшла через їжу. Це контакт в межах квартири, будинку, лікувальних установ, там де є скупчення людей і прямий контакт з хворою людиною.

Їжа не є складовою передавального ланцюга. А щодо запобігання будь-яких інфекцій, це не тільки про коронавіруси - якщо ви щось купуєте, то треба термічно обробити таку їжу. Якщо це м'ясо, яйця або якісь продукти харчування. Але наголошую - це не стільки про коронавірус, а просто загальні рекомендації, щоб не захворіти", - відзначив він.

Нагадаємо, лікарі називають такі симптоми коронавірусу:

- нежить
- кон'юнктивіт
- слабкість
- підвищена температура
- біль в грудях, легенева недостатність.

Для більш докладної інформації про вірус можна скористатися чат-ботом МОЗ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram