Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
40080

Північна Македонія приєднується до НАТО

Північна Македонія приєднується до НАТО

КИЇВ. 21 березня. УНН. Президент Північної Македонії Стево Пендаровський підписав 20 березня заключний документ про приєднання Північної Македонії до Північноатлантичного союзу. Про це повідомляє УНН з посиланням на Радіо Свобода.

Таким чином, невелика балканська держава з населенням у два мільйони осіб в найближчий час стане 30-м учасником військово-політичного Союзу НАТО. Точна дата формальної церемонії прийому в члени НАТО поки не повідомляється.

Підписанню документа президентом Пендаровським передувала процедура ратифікації угоди депутатами парламенту Іспанії, останньої з держав НАТО, які підтвердили загальну згоду 29-ти союзників прийняти до своїх лав нового члена.

Іспанські парламентарії були змушені голосувати "дистанційно" в зв'язку з неможливістю проведення сесії в умовах епідемії коронавірусу.

Слідом за рішенням парламенту Іспанії, Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг написав у Твіттері: "Таким чином, всі союзники вітають швидкий вступ до своїх лав 30-го учасника. Вітаємо, Північна Македонія!"

Нагадаємо, Єврокомісія підтвердила рекомендацію прийняти в ЄС Албанію і Північну Македонію.

Джерело: УНН