Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
83685

Посол США при ОБСЄ закликав Росію припинити фальсифікацію історії Другої світової війни

Посол США при ОБСЄ закликав Росію припинити фальсифікацію історії Другої світової війни

Джеймс Гілмор

КИЇВ. 8 травня. УНН. Американський дипломат Джеймс Гілмор, посол США при Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), закликав Москву припинити фальсифікацію історії Другої світової війни. Про це повідомляє "Голос Америки", інформує УНН.

Зазначається, що Гілмор заявив про це напередодні дня святкування перемоги над нацистами в Європі в ході віртуального засідання Постійної ради ОБСЄ.

"Хоча військове і цивільне населення Радянського Союзу пішло на величезні жертви, щоб перемогти нацистів... і ми шануємо ці жертви цілком і повністю - ми також не повинні забувати, що Друга світова війна почалася у 1939 році, коли Сталін і Гітлер уклали пакт, який розділив Східну Європу на зони, контрольовані Радянським Союзом і нацистами. Я впевнений, що наші польські друзі сьогодні не забули цей факт ні на одну секунду", - зазначив посол.

Дипломат нагадав учасникам засідання, що у 1945 році багато європейських країн отримали не свободу, а потрапили під "майже 50-річний гніт Радянського Союзу". Таким чином, шлях до істинного звільнення виявився довгим, а в деяких випадках країни колишнього соціалістичного табору "досі йдуть цим шляхом".

"Ми закликаємо Росію припинити займатися самовихвалянням, заснованим на цілеспрямованому спотворенні історії. Ми солідарні з нашими європейськими партнерами проти фальсифікації історії, допустимої Росією", - заявив Гілмор.

Як повідомлялося раніше в УНН, США пообіцяли Україні, що Росія нестиме витрати через агресію. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram